Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

25. 5. 2024 | Wear, foto : Svatopluk Samler

Až v posledním utkání letošní sezóny poznali svěřenci Marka Nikla na domácím stadionu na jaře chuť porážky. Obranný val Hanáků se jim ani jednou nepodařilo zdolat, zatímco hosté udeřili z jejich jediné kloudné akce a v závěru svůj náskok navýšili.

30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024, 17:00
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2 (0:0)
logo

Branky : 51. Matoušek, 90+5. Jaroň

ŽK : Bajza, Řezáč, Klusák, Costa, Hönig - Harušťák, Mucha

Rozhodčí : Rouček - Kotík, Dresler

Diváci : 1080

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Řezáč (60. Kozojed), Richter, Broukal, Klusák (82. Ret T.) - Petrák (76. Rosa), Jirásek (C) - Ret F. (60. Batioja), Sixta, Muleme - Toula (82. Hönig)

1.SK Prostějov:

Mucha - Matoušek (81. Slaměna), Šimek (81. Jaroň), Štěrba, Harušťák, Látal, Habusta, Zapletal (86. Rudzan), Bartolomeu (90+7. Mach), Malec, Koudelka (90+7. Matocha)

Reportáž

Na galapředstavení českých hokejistů sice Viktoriáni v odpoledním duelu na Seifertce nenavázali, ale do soupeře se od úvodního hvizdu pustili s chutí. Už v 9. minutě nabil Klusák Sixtovi, Mucha byl však pozorný. V 11. minutě se prodral do vápna Toula, ale mířil nad. Po čtvrt hodině přistál Klusákův centr přesně na kopačce Reta, ale mladý Viktorián zamířil ve velké šanci vedle. Mnohem lépe si počínal ve 20. minutě po Jiráskově rohu, ale Mucha jeho povedenou střelu s námahou vyrazil. Druhý poločas nezačal pro bíločervené ani trochu dobře. Matoušek se prosmýkl skrz tři domácí hráče a poslal Prostějov do vedení. A tím, bohužel, fotbal na Seifertce skončil. Hanáci vsadili na polehávání a zdržování a ve vrcholné formě se nezdál být ani vrchní arbitr, který k rozkouskovávání hry úspěšně přispíval. Bohužel, při zákroku hostujícího beka, který ve vápně sestřelil Rosu, zůstala jeho píšťalka překvapivě potichu. Hosté navíc z protiútoku potvrdili své vítězství a nazlobeným Viktoriánům přidal sudí navrch několik karet. I přes tuto nahořklou tečku mají za sebou domácí úspěšné jaro, ve kterém splnili záchranářskou misi a zakončují ji na osmém místě.

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA PODPORU A VIDÍME SE NA STARTU NOVÉ SEZÓNY!

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov

19. 5. 2024

Z Jihlavy se třemi body a definitivou záchrany

16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu