
Zápasem Viktorky s Vyškovem řekne profifotbal v Drnovicích své adieu
16. 5. 2025 | Wear, foto : MFK Vyškov
Bez ohledu na výsledek to bude prapodivný duel. A pro domácí fanoušky i hodně smutný. Viktorka bude na dlouhou dobu, ne-li nastálo, posledním týmem, který odehraje na drnovickém stadionu mistrovský profesionální zápas. Podle posledních zpráv se pod hlavičkou MFK Vyškov bude hrát od nové sezóny krajský přebor a profilicence se přesouvá do Příbrami. Druholigové loučení tak obstará v Drnovicích sobotní duel 29. kola Ch:NL.
A bude to duel dvou klopýtajících týmů. Vyškov dokázal zvítězit pouze v jediném z posledních sedmi zápasů, Viktorka táhne šňůru čtyř proher. Domácím se, i přes tyto výkyvy, zatím daří držet třetí barážovou příčku, ale číhající vlčáci se přiblížili už nadosah a finále druhé ligy tak slibuje pořádně napínavý scénář. Teoretickou šanci na barážové příčky si stále drží i svěřenci trenéra Marka Nikla, ti však na Moravu pocestují hlavně s cílem zastavit negativní sérii zápasů bez bodů.
Vyškov v posledním zápase padl na hřišti Zlína 1:2 a duel odehrál v sestavě:
Sirotník – Svoboda (74. Atsuta), Vedral, Nghabo, Němeček (88. Sy) (C) – Djanbou (46. Kok), Novák (46. Sá) – Condé, Ulbrich, Žák – Zifčák (61. Lacík)
Nejlepším střelcem Moravanů je šestibrankový záložník Tom Ulbrich, gólman Borek dělí se sedmi vychytanými nulami čtvrté místo. V podzimním duelu na Seifertce se radoval náš zítřejší soupeř, který loupil na Žižkově 3:0.
Zápas 29. kola Ch:NL má na stadionu v Drnovicích výkop v sobotu, 17. května, v 15:00, a jako hlavní jej bude řídit sudí Jan Beneš s asistenty Markem Bělákem a jmenovcem Adamem Benešem.
Utkání bude v přímém přenosu vysílat Česká televize na programu ČT2.
DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!