Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024 | Wear, foto : Petr Nečas

Patnáctileté čekání je u konce! Viktorka dokázala ve 27. kole F:NL uspět na hřišti Zbrojovky Brno a udělala tak rázný krok k záchraně. Hotovo však zdaleka není, další důležitý duel čeká svěřence kouče Nikla již v neděli proti Varnsdorfu.

27. kolo, F:NL, st 8. 5. 2024, 18:00
logo

FC Zbrojovka Brno

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:2 (0:0)
logo

Branky : 82. Jirásek, 90+2. Batioja

ŽK : Pernica (BNO)

Rozhodčí : Berka - Vlček, Zoufalý

Diváci : 2122

FC Zbrojovka Brno:

Sváček - Pernica, Endl, Alijagič, Fousek (70. Koželuh), Texl, Granečný, Potočný (75. Juritka), Nový (70. Štěpanovský), Smejkal, Řezníček

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Kozojed, Richter (C), Broukal, Klusák - Petrák, Hönig (63. Jirásek) - Sixta (72. Prošek), Rosa (63. Batioja), Muleme - Sodoma (72. Toula)

Reportáž

Viktoriáni začali s trojicí Jirásek, Prošek a Batioja na lavičce a do utkání vstoupili velmi aktivně. Už ve 2. minutě si vyskočil na Rosův roh Kozojed a Sváček s námahou vyškrábl jeho hlavičku na roh. A za pár vteřin musel domácí gólman na zem znovu a na druhý roh vytěsnit tentokrát Sixtův střelecký pokus. V 9. minutě navedl míč do vápna znovu Sixta, předložil Mulememu, ale i s jeho pokusem si Sváček poradil. A hosté nenechávali brněnskou obranu nadále vydechnout. Po dlouhém Kozojedově autu se do míče opřel Rosa a gólman Zbrojovky připsal v desáté minutě už čtvrtý důležitý zákrok. Před brankou Bajzy o sobě dali červení vědět poprvé v 18. minutě, ale Řezníček náš obranný val neprostřelil a Texl mířil vedle. Ve 23. minutě si vzali slovo znovu Viktoriáni, ale při ponechané výhodě pálil Sodoma jen do hradby domácích obránců. Po půl hodině hry se narodila dosud největší šance Brna, ale Bajza Potočného skvěle vychytal. A Viktorku podržel i ve 37. minutě při šanci kanonýra Řezníčka. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. V úvodu druhé půle vystrašil Sváčka Muleme, jehož střílený centr proletěl jen těsně kolem brněnské levé tyče. Domácí si první šanci po pauze nachystali v 60. minutě, ale Alijagič mířil z osmi metrů vedle. V 66. minutě vyslal na zteč Sodoma čerstvého Batioju, ale obrana Brna byla pozorná. Pohlednou akci rozjeli v 72. minutě Jirásek s Klusákem, Sixta hledal ve vápně volného Batioju, ale radost nám zkazil obětavým zákrokem jeden z obránců. V 81. minutě trefil po rohu výborně míč exžižkovský Koželuh, ale Richter jej hlavou přizvedl nad břevno. A pak už přišla chvíle pro kapitána. Milan Jirásek si za vápnem zpracoval Proškovu přihrávku, napřáhl a v 82. minutě nedal ranou k levé tyči Sváčkovi šanci. Pojistit vedení mohl po rohu v 86. minutě Richter, ale hlavou mířil vedle. Mrzet to však Viktoriány nemuselo, ve druhé minutě nastavení otřel Prošek svoji střelu o Batioju a bylo hotovo. Viktorka vyhrála v Brně po patnácti letech, veze na Žižkov důležité tři body a v tabulce se posunula na devátou příčku.

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov

19. 5. 2024

Z Jihlavy se třemi body a definitivou záchrany

16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu