Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body

5. 5. 2024 | Wear, foto : Svatopluk Samler

Pět gólů, tři zranění, penalta, dvě neuznané branky, vyloučení. Dnešní souboj, ve kterém se utkaly na Seifertce týmy z opačných pólů tabulky toho nabídl opravdu mnoho. A patnáct stovek nadšených fanoušků navíc odcházelo ze stadionu spokojeno, jelikož svými hlasivkami dohnali Viktorku k dalšímu důležitému vítězství.

26. kolo, F:NL, ne 5. 5. 2024, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

MFK Vyškov

3:2 (2:1)
logo

Branky : 20. Klusák, 33. Batioja, 85. Sodoma - 31. Krollis (pen.), 52. Bayo

ŽK : Mafwenta, Aberkane, Sylla, Krollis, Josl - Medýnský

ČK : Krollis (VKV) po druhé ŽK

Rozhodčí : Pechanec - Hádek, Malimánek

Diváci : 1432

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Richter, Broukal, Divíšek, Klusák - Petrák, Jirásek (C) - Prošek (87. Muleme), Sixta (73. Rosa), Batioja - Sodoma (87. Kovinič, 90+2. Hönig)

MFK Vyškov:

Borek - Ilko (C), Straalman, Krollis, Fomba (87. Schön), Svoboda (76. Diallo), Mafwenta (46. Němeček), Eneme (44. Bayo), Aberkane (46. Delferriere), Sylla, Musa

Reportáž

V úvodu zápasu a vlastně i v průběhu celé první půle to rozhodně nevypadalo, že na Žižkov dorazila štika F:NL a druhý tým tabulky. Viktoriáni soupeře nepouštěli do vážnějších akcí a sami naopak od prvních minut atakovali Borkovu branku. Už v 6. minutě pálil z voleje Jirásek a Borek musel boxovat. O chvíli později dorazil míč do sítě Tregler, ale radost nám zhatil praporek nad hlavou asistenta. Viktorka však válela dál. Ve 14. minutě přizvedl obránce Sodomův centr a Batiojovi scházely centimetry. V minutě sedmnácté pálil nebezpečně Richter a Prošek následně rozvlnil jen boční síť. 20. minuta už přinesla první radost. Jirásek rozehrál s Proškem nakrátko roh, Klusák se ve vápně otočil kolem míče a nechytatelně ho napálil za Borkova záda. Vedení domácích bylo naprosto zasloužené, Bajza musel poprvé zasahovat až ve 23. minutě proti střele Enemeho. Jedinou chybu v prvním dějství si bíločervení nechali na 31. minutu a hned za ni pykali, když penaltový faul potrestal s přehledem Lotyš Krollis. Viktoriáni si však vedení vzali okamžitě zpět. Jirásek s Proškem si zopakovali rozehrávaný roh, přizemní centr pak propad až na zadní tyč a tam se Batioja nemívá ve zvyku mýlit. Zvýšit vedení mohl hned ve 35. minutě kapitán Jirásek, ale jeho utěšenou ránu vytáhl Borek s vypětím všech sil nad břevno. Moravané se však i podruhé dokázali vrátit do zápasu. Už po sedmi minutách druhé půle zůstal po rohu na malém vápně zapomenutý Bayo a bylo srovnáno. S tím se však bíločervení nechtěli smířit a znovu se vrhli na zteč. Jejich ofenzivní snahy navíc podpořil svým vyloučením za nafilmovaný pád Krollis a Viktorka tak hrála přesilovku. Houževnatí hosté však odolávali a navíc ani v deseti nerezignovali na občasné pokusy o rychlé kontry. Hodně bouře vyvolala situace ze 74. minuty, kdy branku Sodomy hlavní arbitr nejprve uznal, ale následně ji na pokyn asistenta odvolal. Rozuzlení tak přinesla až 85. minuta. Jirásek vykouzlil parádní kolmici na Batioju, ten k pádu předložil před branku, kde se Sodoma prodral před stopera a pravačkou napsal dnešnímu dramatu krásný epilog. Viktorka zvítězila na Seifertce potřetí v řadě a čtyři kola před koncem se posunula na 11. příčku tabulky.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov

19. 5. 2024

Z Jihlavy se třemi body a definitivou záchrany

16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu