Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta

14. 4. 2024 | Wear

Ne, dnes to nebylo nic pro kardiaky. Viktoriáni si hned několikrát pohráli se srdíčky a nervy svých fanoušků, ale poslední zvýšená tepová frekvence byla, naštěstí, zapříčiněna výbuchem radosti. Viktorka urvala výhru nad houževnatou Kroměříží až v samém závěru a poprvé v sezóně tak potvrdila vítězství z předchozího kola.

22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Hanácká Slavia Kroměříž

3:2 (0:0)
logo

Branky : 50. Prošek, 56. Prošek, 90+5. Sixta - 61. Silný, 67. Cupák

ŽK : Tregler, Jirásek, Klusák - Dostál, Zavadil, Houser, Jeleček, Cupák

Rozhodčí : Batík - Antoníček, Dohnálek

Diváci : 1213

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Kozojed (89. Toula), Broukal, Richter, Klusák - Tregler (89. Petrák), Jirásek (C) - Prošek (76. Muleme), Rosa (76. Sixta), Batioja - Sodoma (76. Kovinić)

SK Hanácká Slavia Kroměříž:

Dostál - Wala (60. Cupák), Zavadil, Houser, Silný (85. Chwaszcz), Matoušek, Vincour (60. Hrdlička), Jeleček, Jaroň (60. Dočkal), Kudela, Michalík (90. Oulehla)

Reportáž

V první půli to na Seifertce vypadalo vlastně tak, jak se očekávalo. Kroměříž vystavěla kolem vlastního vápna obranný val a Viktorka se jej jala dobývat. Nutno však konstatovat, že po celých 45 minut bezvýsledně. Navíc si musela dávat velký pozor na rychlé výpady soupeře. Bíločervení to zkoušeli hlavně zpoza vápna, ale pokusy Jiráska a Rosy svůj cíl nenašly. Nejnebezpečněji tak vypadala střela z trestňáku z 25 metrů, ale i tu náš kapitán poslal těsně nad Dostálovo břevno. Na druhé straně se musel mít Bajza na pozoru hlavně při ráně Kudely z úhlu, ale to bylo z prvního dějství vše. Že bude nutno změnit recept, bylo nadmíru jasné. A Viktoriánům se to povedlo dokonale. Dalekonosné pokusy přes hradbu těl nahradili chytrými míči za obranu na rychlonohého Proška a za deset minut bylo vymalováno. Zkušený záložník využil postupně nabídky Sodomy a Batioji a dvakrát uklidil míč neomylně k tyčím Dostálovy svatyně. Lepší vstup si domácí lavička, ani našlapané žižkovské tribuny, nemohly přát. Ovšem kdo si v tu chvíli pomyslel, že ztratit podruhé za sebou dvoubrankový náskok, je prakticky nemožné, krutě se mýlil. Domácí ubrali plyn a Hanáci toho okamžitě využili. Dva přesné a bolestné direkty z kopaček Silného a Cupáka vrátili skóre na světelné tabuli zpátky na nerozhodný stav. V posledních dvaceti minutách byl blízko vítězného gólu Batioja, ale Kozojedův centr poslal hlavou jen těsně vedle. A zatrnulo i nám, když Bajza lapil na brankové čáře šanci jednoho z kroměřížských útočníků. Když už hodiny ukrajovaly poslední z pěti nastavených minut a vše spělo k dělbě bodů, podnikli Viktoriáni, hnáni neúnavnými fanoušky, ještě poslední výpad a střídající Sixta odpálil přesnou dorážkou z malého vápna gejzír žižkovské euforie.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body