Viktorka zakončila nepovedený podzim prohrou v Příbrami

10. 11. 2023 | Wear

Ani poslední letošní mistrovské utkání nepřineslo Žižkovu bodovou radost a po třetí porážce v řadě budou svěřenci trenéra Horňáka přezimovat ve spodních patrech tabulky.

16. kolo, F:NL, pá 10. 11. 2023, 18:00
logo

FK VIAGEM PŘÍBRAM a.s.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:0 (0:0)
logo

Branky: 80. Wágner, ŽK: Tregler, Rosa (oba ŽIŽ), Rozhodčí: Kvítek - Šafránková, Pfeifer, Diváci: 782

FK VIAGEM PŘÍBRAM a.s.:

Melichar - Fišl, Jahic, Hušbauer, Nkwinga (58. Anih), Wágner, Švestka (70. Krch), Dudl (70. Brabec), Nečas (89. Vokřínek). Antwi, Matoušek

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Čtvrtečka - Kozojed, Richter, Klusák, Muleme (88. Finěk) - Tregler (88. Štrombach) - Řezáč (77. Sixta), Hönig (77. Jirásek), Batioja, Rosa - Sodoma (70. Voltr)

Reportáž

Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji hosté a už v 5. minutě chyběli Sodomovi jen decimetry, aby byl u míče dříve, než gólman Melichar. Domácí se rozehřívali pomaleji, ale když se tak stalo, stálo to za to. Po čtvrt hodině se postavil k trestňáku Hušbauer a Čtvrtečka musel vytáhnout proti Wágnerově hlavičce bravurní zákrok. Ke stejné tyči se vrhal i ve 30. minutě, ale Matouškova střela mířila těsně vedle. Poslední slovo si v první půli vzali Viktoriáni, ale Rosa byl ve 42. minutě u Řezáčova ostrého centru o chloupek později. I po přestávce začali mnohem aktivněji bíločervení. V 50. minutě hlavičkoval po Klusákově centru Kozojed vedle a o pět minut později ukradl Melichar Batiojovu přihrávku těsně před nabíhajícím Sodomou. Premiant v základní sestavě o sobě dal vědět i po hodině hry, ale střela z otočky mezi tyče nemířila. 71. minuta přinesla druhou velkou šanci domácích a druhý parádní zákrok Čtvrtečky. Nečas se na hranici šestnáctky opřel do balónu, ale strážce žižkovské svatyně zkazil nejlepšímu příbramskému střelci radost ukázkovou robinsonádou. V 78. minutě se objevil v nadějné pozici Sixta, ale po Jiráskově centru zamířil hlavou jen vedle pravé tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Matoušek vyzval ke střele jednoho ze spoluhráčů a jeho pokus, který ještě tečoval kapitán Wágner, si jeden z bránících Viktoriánů srazil do vlastní sítě. Alespoň bod mohl zajistit hostům dnešní oslavenec Sixta, ale jeho parádní ránu ze dvaceti metrů vytáhl Melichar z vypětím všech sil nad břevno. Z Příbrami se tak vracíme s prázdnou a podzim zakončíme se ziskem 15 bodů na spodku druholigové tabulky.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu

12. 5. 2024

Jarní nedobytnost měla dnes namále, Viktorka bere s Varnsdorfem bod

10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství