V žižkovském dopoledni zahřály fanoušky jen klobásy a jitrnice, Viktorka podzimní derniéru výsledkově nezvládla

5. 11. 2023 | Wear

Bez zraněných Proška a Mulemeho nastoupili Viktoriáni k poslednímu podzimnímu domácímu zápasu s odhodláním napravit bodovou ztrátu z utkání s Varnsdorfem a vytvořit si do zimní pauzy bezpečný náskok na nebezpečné vody. Duel s Vysočinou však branky v soupeřově síti nepřinesl a Viktoriáni tak připisují osmou letošní porážku.

15. kolo, F:NL, ne 5. 11. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Vysočina Jihlava

0:2 (0:1)
logo

Branky: 40. Araujo, 90+4. Ogiomade, ŽK: Batioja, Klusák, Sodoma - Araujo, Rozhodčí: Volek - Pospíšil, Malimánek, Diváci: 972

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Čtvrtečka - Finěk (61. Řezáč), Richter, Kozojed, Klusák - Sixta (61. Sodoma), Tregler, Rosa - Hönig (85. Kuchař), Voltr (46. Jirásek), Batioja

FC Vysočina Jihlava:

Mastný - Vedral, Tureček, Svoboda, Piško, Franěk (67. Selnar), Araujo (85. Chytrý), Farka, Lacko (79. Vítek), Křehlík (67. Ogiomade), Shudeiwa (79. Pešek)

Reportáž

Druhá liga se pomalu ukládá k zimnímu spánku a dnešní utkání působilo podobně. První půle se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami a šancí přinesla poskrovnu. Už ve 20. vteřině sice rozehřál Čtvrtečku střelou z dálky Araujo, ale to bylo ze strany hostů na dlouhou dobu vše. Viktorka o sobě dala vědět v 8. minutě pokusem Höniga a ani ona se v následujících minutách do dalšího zakončení příliš nedostávala. Nadějně vypadal až po půl hodině pokus Fiňka o vysunutí Voltra, ale našemu hroťákovi scházely k převzetí chytré přihrávky centimetry. Ledovou sprchu pak přinesla 40. minuta, kdy hosté vyřešili ukázkově rychlý protiútok a Araujo zajistil Vysočině vedení. Kouč Horňák poslal po pauze na plac kapitána Jiráska a začalo dobývání. Jihlava se již soustředila na bezchybné bránění hubeného náskoku a na zteč se vydávala jen ojediněle, zatímco Viktoriáni hledali klíč na pokoření Mastného svatyně. Střeleckých pokusů bíločervených začalo postupně přibývat, nutno však podotknout, že vážnější nebezpečí pro hostující branku z drtivé většiny neznamenaly. Ve 48. minutě hlavičkoval nad Batioja, po hodině hry prostrčil míč do vápna Hönig, ale Sixtovu ránu obrana zablokovala a v 64. minutě střihly nejprve naprázdno Rosovy nůžky a následně si jihlavská defenziva poradila i s nepříliš důraznou střelou Sodomy. Asi nejblíže vyrovnání byli Viktoriáni deset minut před koncem, kdy měl Mastný plné ruce práce s hlavičkou Rosy, ale před dobíhajícím Batiojou stihl míč nadvakrát zkrotit. Viktorce se tak nepodařilo navázat na domácí výhru nad Zbrojovkou, ani napravit dojem z utkání ve Varnsdorfu a poslední letošní tři domácí body se ze Seifertky stěhují na Vysočinu. Konečnou podobu výsledku dal ještě v nastavení do otevřené obrany střídající Ogiomade a Žižkováci tak budou moci své bodové konto vylepšil už jen v páteční předehrávce v Příbrami.

logo logo
přát., Příprava, so 13. 7. 2024

1.FC Slovácko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:1
logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy

3. 7. 2024

Viktorka veze z Německa první letní vítězství