Viktorka nenavázala na výhru s Brnem a z Kotliny se vrací s prázdnou

29. 10. 2023 | Wear

Že nás na severu Čech nečeká nic lehkého, to jsme věděli. Ve Varnsdorfu nedokázal zvítězit suverén z Vyškova, ani ambiciózní Vlašim. Domácí si došli pro tři body díky nezdolné vůli a nasazení a zaslouženě se mohli po závěrečném hvizdu radovat.

14. kolo, F:NL, ne 29. 10. 2023, 14:30
logo

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:2 (1:1)
logo

Branky : 22. Stránský, 55. Hodek, 61. Rudnytskyy, 84. Hodek - 28. Batioja, 67. Rosa

ŽK : Vaňák, Ambler, Kříž, Kosař - Tregler, Rosa

Rozhodčí : Dorušák - Lakomý, Pochylý

Diváci : 520

FK Varnsdorf:

Vaňák - Zálešák, Osaghae (70. Kosař), Ambler (85. Dufek), Kříž (70. Samko), Švanda, Stránský (77. Gembický), Hodek, Rudnytskyy (85. Podzimek), Kubista, Kouřil

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Čtvrtečka - Řezáč (90+3. Horálek), Richter, Klusák (90+3. Hönig), Muleme - Tregler - Finěk (58. Kuchař), Sixta (67. Jirásek), Rosa, Batioja - Voltr (58. Sodoma)

Reportáž

Úvodní dějství bylo z obou stran opatrné a skromné na vyložené šance. První se osmělila Viktorka, ale Rosovu ránu srazil ve 13. minutě Kubista na roh. Domácí si svoji loženku vybrali jako první a hned z toho byla branka, když na konci rychlé akce ze 22. minuty byl Stránský a za pomoci tyče poslal Varnsdorf do vedení. Viktoriáni však odpověděli obratem. Uplynulo jen šest minut, Rosa byl ve vápně atakován na hranici pravidel a pohotový Batioja dopravil míč do sítě. Tím byl gólový účet první půle vyčerpán, ale blíže dalším brankám byli jednoznačně domácí. Nejprve se ve 38. minutě poroučel ve vápně k zemi až příliš ochotně Ambler, ale Čtvrtečka fotbalovou nespravedlnost nedopustil a Kouřilovu penaltu skvěle lapil. Navíc si náš gólman postavil dobře i všechny tyče, o čemž se v samém závěru poločasu přesvědčil Osaghae, jehož dalekonosný pokus cinknul o břevno. Do druhého dějství šli Viktoriáni s odhodláním zlomit utkání ve svůj prospěch, ale dvě nepohlídané situace během šesti minut proměnili žižkovské naděje na prach. V 55. minutě se do vápna prokličkoval nejvyšší muž na place Kouřil a Hodek uklidil jeho pobídku přesně k tyči. A sotva se hosté z nečekaného direktu oklepali, udeřil Varnsdorf potřetí. Na pravé straně dostal až příliš času na centr Zálešák a hlavičkující Rudnytskyy si na nedostatek prostoru také nemohl zrovna stěžovat. Ani tentokrát bíločervení nesložili zbraně a Rosa přesnou střelou k tyči vykřesal v 67. minutě naději. Kýžený bod pak mohla přiblížit Viktorce dvojice Batioja & Sodoma, ale první tváří v tvář Vaňákovi neuspěl a druhý napálil dorážku vysoko nad. A tak přišla definitivní pojistka žlutomodrých, když se po brejku do otevřené obrany trefil podruhé v utkání Hodek. Tečku za nepovedeným odpolednem ve Šluknovském výběžku udělala šance Kuchaře, ale Vaňák bravurním zákrokem zdramatizování zápasu odmítl. Viktorka tak nenavázala na kvalitní vystoupení s Brnem a vrací se domů bez bodu.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body