Viktorka sestřelila naděje Zbrojovky v první půlhodině a připisuje zaslouženou výhru

22. 10. 2023 | Wear

To byla panečku půle! Viktoriáni vlétli na exligové Brno jako uragán na po třiceti minutách svítil na tabuli nad kotlem stav, který čekali jen ti největší optimisté. Stav to byl však zcela zasloužený a i přes vyrovnanější druhý poločas bere Viktorka zaslouženě důležité tři body.

13. kolo, F:NL, ne 22. 10. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Zbrojovka Brno

4:2 (3:0)
logo

Branky: 9. Richter, 18. Endl (vl.), 29. Voltr, 70. Prošek - 49. Řezníček, 83. Řezníček, Hráno bez karet, Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Pečenka, Diváci: 1238

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Čtvrtečka - Řezáč, Richter, Klusák, Muleme (90. Kozojed) - Tregler - Prošek (75. Finěk), Sixta (64. Jirásek), Rosa (90. Hönig), Batioja - Voltr (64. Sodoma)

FC Zbrojovka Brno:

Berkovec - Hanza, Endl, Alijagič, Fousek, (74. Smejkal), Štěrba, Kronus, Granečný (74. Zeman), Potočný (46. Pachlopník), Řezníček, Martinek (33. Hellebrand)

Reportáž

Od úvodního hvizdu hýřili Viktoriáni aktivitou a tlačili se před Berkovce. Už v 5. minutě musel gólman hostí na zem, když před dotírajícím Batiojou sebral Řezáčův přízemní centr a po chvíli ukryl do koše i pokus Rosy z osmnácti metrů. V 9. minutě už ale lovil míč poprvé ze sítě. Nejprve ho po Voltrově hlavičce zachránila tyč, ale u odraženého míče byl jako první Richter a nekompromisně ho napálil za Berkovcova záda. A domácí nepolevovali. Aktivní Prošek si převzal na půli míč, obešel dva protihráče a jen reflexivní zákrok Berkovce zachránil Moravany od další pohromy. Ne však na dlouho. Prošek zasazoval na své pravé straně hostující defenzívě jednu ránu za druhou a po jeho ostrém centru si v 18. minutě srazil Endl míč do vlastní branky. Viktorka dominovala, hosté působili hodně zaskočeně, ale i tak se mohli po hlavičce Potočného ve 22. minutě vrátit do hry, ale Čtvrtečka byl proti. A tak se opět slavilo na druhé straně. Neuběhlo ještě ani půl hodiny, když Řezáč skvěle prostrčil na Voltra a nejlepší novodobý střelec Viktorky chladnokrevně korunoval návrat do sestavy třetím gólem. Tradičně zaplněná Seifertka burácela nadšením a hráče vyprovázel do kabin zasloužený potlesk. Euforii lehce zmírnila Řezníčkova trefa krátce po pauze, ale bíločervení si dnes šli odhodlaně za svým cílem, kterým byly tři body. V 53. našel Sixta na hranici vápna úplně volného Batioju, ale technický pokus našeho dříče proletěl jen nad. Pojistku tak přidal v 70. minutě až Prošek, který parádní střelou, po neméně parádním zpracování, korunoval svůj dnešní výborný výkon. Vyvolávaného "bůra" mohl fanouškům dopřát čerstvý Sodoma, ale jeho pokus z otočky stihla obrana Brňanů srazit na roh. Kosmetickou úpravu výsledku si rezervoval v závěru kapitán hostí, ale ani druhá Řezníčkova trefa už nic nezměnila na oprávněné radosti žižkovské lavičky i spokojených tribun. Viktorka ze zápasu se Zbrojovkou bere zaslouženě tři body a již vyhlíží dalšího soupeře, kterým bude za týden na severu Čech tým Varnsdorfu.

logo logo
přát., Příprava, so 13. 7. 2024

1.FC Slovácko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:1
logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy

3. 7. 2024

Viktorka veze z Německa první letní vítězství