Slavnostní derby přineslo po brance na každé straně, Viktorka bodovala potřetí v řadě

1. 10. 2023 | Wear, foto : Svatopluk Samler

Výborná nálada na stadionu i v parku, parádní kulisa, kterou vytvořily zaplněné tribuny a ve finále remíza tradičních soupeřů. Tak vypadaly dnešní oslavy na stadionu na Seifertce.

11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

1:1 (1:1)
logo

Branky: 11. Prošek - 34. Holoubek, ŽK: Prošek, Batioja, Řezáč - Mejdr, Horák, ČK: 76. Ševinský (ACS), Rozhodčí: Zaoral - Dohnálek, Žurovec, Diváci: 1990

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Řezáč, Kozojed (46. Hönig), Richter, Klusák - Tregler (15. Petrák) - Prošek, Sixta (61. Jirásek), Rosa, Finěk - Batioja (85. Sodoma)

AC Sparta Praha B:

Surovčík - Mejdr, Ševčík (82. Hodouš), Schánělec, Ševinský, Vydra, Hranoš (63. Mokrovics), Holoubek (63. Kaštánek), Penxa, Horák, Gomez

Reportáž

Klub pojal dnešní zápas jako oslavu 120 let své existence a nachystal návštěvníkům bohatý doprovodný program. Ti nejmenší řádili po celé dopoledne v parku na nafukovacích atrakcích a zápolili ve fotbalové aréně, ti starší si pak užívali sluníčka a babího léta na stadionu. Davy fanoušků vítal u vstupu nefalšovaný žižkovský harmonikář, ve velké permanenci byl fotokoutek i malířky, které zkrášlovaly tváře a čela malých i velký zájemců, na ploše létaly vzduchem cheerleaders, fronty u občerstvení se dařilo odbavovat relativně rychle a pivko mělo správnou teplotu. A také se hrál fotbal. I když už po pár minutách všem na stadionu řádně zatrnulo, to když se po srážce skácely k zemi opory našich zadních řad, Tregler s Kozojedem. Pro defenzivní šestku zápas skončil okamžitě a se zakrvaveným obličejem a hlubokou ranou na čele zamířil rovnou na šití, Kozojed ještě odehrál první půli, ale o přestávce zůstal v kabině i on. Tyto nucené změny notně zamávaly s taktickými plány kouče Horňáka, ale jeho svěřenci si v první fázi poradili s nepříjemnou situací výborně. Ještě ve dvojnásobném oslabení, kdy byli oba naši hráči ošetřováni za čarou, se utrhl Prošek, udělal kličku Surovčíkovi a v 11. minutě poslal Viktorku do vedení. Inkasovaná branka Letenské probrala a Sparta se stále častěji tlačila před Kotkovu branku. První varování přišlo po půl hodině, ale Hranoš ve vyložené šanci selhal. Hostům se přesto podařilo, a nutno říci, že zaslouženě, před pauzou vyrovnat. Ševčík našel ve 34. minutě ve vápně volného Holoubka a ten se nemýlil. Ruce žižkovských fanoušků vyletěly nad hlavy podruhé minutu před poločasem, ovšem předčasně, Rosova rána zaduněla jen o boční tyč držící síť. Do druhé půle již nevyběhl otřesený Kozojed a Viktoriáni i za své dva zraněné parťáky znovu zabrali. Druhý poločas patřil jasně Žižkovu a po hodině hry byla Viktorka dvakrát za sebou blízko druhé brance, ale Surovčík zkazil radost jak Proškovi, tak Rosovi. A když už brazilský hračička hostujícího gólmana v 65. minutě parádní ranou z trestňáku překonal, zastavila jeho ránu levá tyč. Čtvrt hodiny před koncem poslal sudí Zaoral Spartu do deseti za Ševinského úder loktem na hlavu unikajícího Batioji a Viktorka hrála přesilovku. Ke změně skóre však již nedošlo. V 77. minutě vytáhl Surovčík z pod břevna nebezpečný pokus Jiráska a když na druhé straně uspěl i Kotek proti šanci Schánělce, dospělo dnešní derby do remízy. Viktorka tak bodovala potřetí v řadě a v sobotu cestuje na hřiště vedoucího Vyškova.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body