V Zápech se diváci opálili, ale branek se nedočkali

5. 6. 2023 | Wear

Los 29. kola ČFL zavedl Viktorku do středočeských Záp, kde se sešla velmi slušná divácká návštěva. Sluníčko aktéry na place nešetřilo, o pauzách se vydatně osvěžovalo, ale samotná nedělní partie přinesla jen minimum šancí a z branky se neradoval ani jeden z fanouškovských táborů.

ČFL, ČFL, ne 4. 6. 2023, 15:00
logo

SK Zápy

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:0
logo

ŽK : Jelínek M., Petrlák, Matějka - Tregler

Rozhodčí : Lerch - Melichar, Hes

Diváci : 450

SK Zápy:

Měsíček – Růžek, Duben, Petrlák – Jelínek M, Kocourek (89. Tvaroh), Matějka (80. Dočekal), Eliáš (73. Koutenský), Kavalír – Jelínek J, Woitek

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger (46. Slanina) – Tregler, Súkenník (80. Horálek), Klusák - Řezáč, Honig (65. Král), Sixta, Jankovský - Prošek (46. Petráň), Voltr, Jirásek (59. Batioja)

Reportáž

Viktoriáni vyběhli na zelený pažit v černém a hned se do domácích pořádně zakousli. Teletník aréna nabízí skvělé pokoukání pro diváky, kteří jsou u plotu s hráči v těsném kontaktu, ale pro aktéry na hřišti působí dojmem sevřeného a úzkého hřiště. A to bojovnému a důraznému týmu, jakým Středočeši jsou, skvěle vyhovuje. Žižkováci si pro sebe po valnou část zápasu zarazervovali míč, ovšem šance, či nebezpečné střely, by zvládl v neděli spočítat i poprůměrný počtář. V prvním poločase vzrušila fanoušky jen drobná rozmíška matadorů Dubna se Švengerem a po půl hodině závar před hostující brankou, kdy se náš gólman musel hodně natahovat pro nepřesnou obrannou hlavičku mířící do horního růžku žižkovské svatyně. Druhá půle byla přeci jen o něco živější a přinesla i po jedné velké šanci na každé straně. Nejprve vyřešil skvěle své sólo čerstvý Petráň, obešel Měsíčka, ale jeho střelu vykopl z prázdné brány jeden z obránců. Zápy si pak svou gólovku nechaly na 67. minutu, ale Matějkovi zkazil po rohu radost dobře postavený Slanina, který se o přestávce protočil se Švengerem. Posunout misky vah na stranu Viktorky mohl ještě v závěru Voltr, ale Měsíček byl po centru Řezáče u míče o zlomek vteřiny dříve. Viktorka si tak odvezla na Žižkov bod s pořadovým číslem 69 a již ve čtvrtek ji na jablonecké Střelnici čeká v základní části letošní derniéra.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body