Viktorka v Ústí hodinu klimbala, v závěru zachránila alespoň bod

13. 5. 2023 | Wear

Ústecké prokletí nezlomeno, ani na pátý pokus se Viktoriánům nepodařilo vydolovat na Městském stadionu tři body. V utkání, ve kterém téměř celý zápas diktovali tempo a o poločase vedli, museli nakonec ve finále dohánět náskok soupeře. Pokud v odpoledním utkání nezaváhají druhé Velvary, budou moci svěřenci trenéra Horňáka přidat barážové razítko v sobotu v domácím duelu proti rezervě Pardubic.

ČFL, ČFL, so 13. 5. 2023, 10:30
logo

FK Ústí nad Labem

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2 (0:1)
logo

Branky : 46. Cantin, 54. Hudec - 35. Řezáč, 76. Tregler

ŽK : Hudec, Jiránek - Súkenník, Bazal

Rozhodčí : Šulcová - Holakovská, Štípek

Diváci : 288

FK Ústí nad Labem:

Plachý (89. Dombrovskij) – Hudec, Stružinský (46. Mayerhofer), Čítek, Zárybnický (79. Kubín), Jiránek, Černý D., Cantin (90+3. Zaspal), Kolařík (79. Zůza), Černý O., Benda

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Tregler, Súkenník, Rudavskyi (54. Jirásek) - Řezáč, Batioja, Sixta, Muleme - Prošek, Voltr (32. Štrombach), Bazal (70. Klusák)

Reportáž

Ne, že by to v prvním poločase byla vyloženě nuda, ale trvalá převaha Žižkovu kdo ví jaké šance nepřinesla. Pomineme-li pokusy Řezáče a Proška v samém úvodu a Batiojovu ránu ve 30. minutě, byla úvodní branka vlastně jedinou pořádnou akcí celého prvního dějství. Ale stála za to. Muleme navedl míč do vápna, patičkou jej posunul do protipohybu obránců na Sixtu, kterému stačil rychlý pohled před branku, kde si už s jeho přesným centrem věděl rady Řezáč. Ovšem jak jsme rychle nabyli, tak jsme ihned po návratu z kabin pozbyli. Hned z prvního útoku Army se na vápně opřel do míče Cantin a trefil přesně k levé Švengerově tyči. A jelikož Viktoriáni neprojevovali příliš velkou snahu o okamžitou nápravu, přišli domácí s trestem číslo dva. Jen sedm minut po vyrovnávací brance se Jiránkův prudký centr odrazil k Hudcovi a ten napálil balón nekompromisně, a také nechytatelně, do sítě. Až poté se hlasitě rozezvonil žižkovský budíček. Trenér Horňák okysličil ofenzivu čerstvými Jiráskem s Klusákem a před Plachým bylo naráz horko. Domácí řešili krizové situace často jen za cenu faulů, nebo odvracením střeleckých pokusů Viktoriánů na rohové kopy, takže do vápna létal jeden nebezpečný centr za druhým. Přibývalo i šancí, ale Plachý čaroval. Kapituloval až čtvrt hodiny před koncem, kdy si na přední tyči vyskočil na Štrombachův trestňák Tregler a hlavou srovnal. Pak už se více nehrálo, než hrálo a Viktorka tak na severu vydolovala bod a venku remizovala potřetí v řadě. Na definitivní potvrzení prvního místa ve skupině B v letošním ročníku ČFL si tak musíme zatím počkat.

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy

18. 9. 2023

Svou misi na Žižkově zvládl úspěšně, teď se Václav Kotal vrací pomoci svému Hradci