Viktorka v poháru končí, ale Seifertkou zněl zasloužený potlesk

14. 9. 2022 | Wear

Nechybělo mnoho a svěřenci trenérů Kotala a Šmardy se mohli těšit na los třetího kola Mol Cupu. Proti ligovým Teplicím odehráli vynikající partii, ale o skalp zvučného soupeře se obrali nepřesnostmi v koncovce.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Myška - Kabancov (46. Sixta), Tregler, Březina - Bazal, Žežulka, Batioja (102. Súkenník), Muleme (75. Klusák) - Prošek (70. Řezáč), Štrombach (59. Kadlec), Hönig (59. Hönig)

FK Teplice:

Grigar - Chaloupek, Knapík, Hybš (90. Jukl) - Kodad (56. Trubač), Mareček, Dramé, Křišťan (56. Procházka), Shejbal (68. Vachoušek) - Žák (68. Švanda), Fila (100. Gning)

Reportáž

Dříve, než začali fanoušci počítat žižkovské šance, však přišel šok. Míč z prvního rohu zápasu dopadl na ruku jednoho z Viktoriánů a sudí Všetečka byl nekompromisní. Stejně tak o pár vteřin později z penalty Žák a Viktorka od čtvrté minuty prohrávala. Pak ovšem rozjela představení, nad kterým pochvalně pokyvovali hlavami i ti z fanoušků, kteří na Seifertce pamatují už lecjaké zápasy. Ve 13. minutě nedosáhl na centr z rohu Grigar, ale domácí nedokázali ze závaru uklidit míč do sítě. Po půl hodině obral beka hostí o balón Prošek, řítil se sám na Grigara, ale zkušeného matadora neprostřelil. Stejně se vedlo i Štrombachovi, který našel z trestného kopu jen gólmanovu náruč. A naše duo si vzalo slovo i v závěru první půle. Štrombach poslal do vápna střílený centr, Prošek se cpal do zakončení, ale na míč, hlavně díky ostrému ataku teplického beka, nedosáhl. Píšťalka hlavního arbitra však tentokrát zůstala potichu a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhé dějství se vydařilo Viktoriánům o poznání lépe. Nejprve nevtěsnal svůj pokus mezi tyče Štrombach, ale ve 49. minutě už ochozy propukly v jásot. Aktivnímu Štrombachovi ještě Grigar skórovat nedovolil, ale sražený míč si našel ve vápně Batioja a z otočky pohotově srovnal. Viktoriáni tak byli po zásluze odměněni za atraktivní hru a i po vyrovnávací brance v ní pokračovali. Ovšem bez dalšího efektu. Své šance postupně neproměnili Jirásek, Klusák, nebo Žežulka a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm pak festival zahozených žižkovských šancí pokračoval, Bazal a Klusák měli na noze stoprocentní góly, ale bíločerveným už nebylo přáno. Uražená štěstěna nám pak vše sečetla i s úroky a Vachoušek po ojedinělé akci soupeře rozhodl. Utkání mohl ještě poslat do penalt Kadlec, ale Grigar završil svůj galavečer posledním famózním zákrokem. Viktorka se tak rozloučila s pohárem ve druhém kole se vztyčenou hlavou, ale postup byl blíž, než si kdo před utkáním dokázal představit.

24. kolo, F:NL, ne 21. 4. 2024