Třinecká kletba nezlomena, Viktorka padla gólem z penalty

2. 10. 2021 | Wear

Na stadionu Rudolfa Labaje se hrál veledůležitý duel. Domácí se v případě úspěchu mohli na Viktorku v tabulce dotáhnout , úspěch hostí by znamenal naopak klidnější spaní pro svěřence kouče Oulehly a navýšení náskoku na sestupové příčky. Po sedmi zápasech se mezi tyče postavil gólman Švenger, důvěru v základu dostal záložník Richter.

10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 2. 10. 2021, 10:15
logo

FK Fotbal Třinec

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:0 (0:0)
logo

Gól : Petráň (pen.)

ŽK :Bolf, Ntoya, Juřena, Hýbl, Adamuška - Batioja, Muleme, Švenger

Rozhodčí : Zaoral - Flimmel, Pečenka

Diváci :

FK Fotbal Třinec:

Adamuška – Bolf (86. Szewieczek), Ntoya, Ba, Hýbl – Omasta, Habusta (89. Buneš), Šteinhübel (46. Foltýn), Kania (79. Puchel) – Juřena, Petráň

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger – Řezáč (63. Diamé), Mido, Gabriel, Muleme – Sixta (63. Fawzy), Žežulka (76. Súkenník) , Richter (76. Bazal) – Koželuh (88. Zeman), Batioja, Nabijev.

Reportáž


Po opatrném začátku z obou stran si už v 10. minutě vytvořila Viktorka největší šanci prvního poločasu. Po rychlé akci na jeden dokek se ocitl tváří v tvář Adamuškovi Sixta, ale gólmana domácích neprostřelil. O osm minut později si v plné rychlosti zpracoval výborně dlouhý pas Nabiyev, prodral se do vápna, ale ani on si na Adamušku nepřišel. Když to nevyšlo nohou, opřel se azerbajdžánský útočník po pár minutách do centru Řezáče hlavou, ale domácí gólman opět vyrazil. Domácí si jedinou nebezpečnější šanci nechali na 32. minutu, Švenger si však s hlavičkou Kanii skvěle poradil. První poločas uzavřel pokus Batioji, ale nedůrazná hlavička nenadělala Adamuškovi problémy. Ty naopak zkomplikovaly v úvodu druhého dějství plány Viktorce. Bolf ještě z dobré pozice netrefil, ale v 57. minutě se nad stadionem poprvé zatáhlo. Muleme složil ve vápně Omastu, uviděl žlutou kartu a domácí dostali možnost kopat penaltu. Tu následně Petráň, byť s velkým štěstím, proměnil. Švenger trefil stranu, na míč svojí pravačkou dosáhl, ale vyškrábnout jej mimo branku se mu nepodařilo. V 71. se už Viktoriáni radovali z vyrovnání, když po rohu Nabiyeva a prodloužení Žežulky, dostali míč do sítě, ale hlavní sudí své rozhodnutí na pokyn asistenta změnil. Zatímco domácí se v této fázi utkání spokojili už s odkopáváním na hostující polovinu a častým poleháváním, Žižkov se tlačil za vyrovnáním. Ovšem nebylo mu přáno. Střely Batioji a Fawzyho jen těsně minuly Adamuškovu svatyni a na úspěch v Třinci nadále čekáme.

logo logo
přát., Příprava, so 17. 2. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Příbram

4:2
logo logo
přát., Příprava, so 24. 2. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Viktoria Plzeň "B"

11:00
16. 2. 2024

Po bateriové edici připlula na Viktorku i vlajková loď z Primu, mechanické výroční Orlíky

14. 2. 2024

Viktorka odehrála v Německu kvalitní partii. Chyběly pouze góly v síti Drážďan

8. 2. 2024

Sobotní přípravný zápas s Ústím byl zrušen

6. 2. 2024

Viktorka si dá na Den svatého Valentýna rande s Dynamem Drážďany