Viktorka má v Ústí první mečbol k potvrzení vítězství ve skupině B

12. 5. 2023 | Wear

Počty jsou to jednoduché. Případná výhra na hřišti Army zajistí Žižkovu definitivně konečné první místo ve skupině B v letošním ročníku ČFL a jistotu baráže. To však nic nemění na tom, že se svěřenci trenéra Horňáka připravovali na utkání celý týden stejně svědomitě, jako na všechna předešlá. Navíc ústecký stadion není právě destinací, kde by se Viktorce dvakrát dařilo, naposledy jsme zvládli obrat domácí o tři body před dlouhými šesti lety.


Když se oba týmy utkaly před rokem naposledy, byla bezgólová remíza labutí písní pro oba. Viktorka i Ústí se v létě z druhé nejvyšší soutěže poroučely o patro níž do amatérského fotbalu a bylo jasné, že o návrat se letos bude moci poprat pouze jeden z nich. Průběh sezóny pak jasně ukázal, že Severočeši musí případné postupové ambice nechat až na další roky. Popravdě, poslední výsledky přidělávají kouči Raszykovi spíše vrásky. Arma nevyhrála už šest utkání v řadě, z osmnácti možných bodů získala pouze tři za remízy s Chlumcem, Mostem a Mladou Boleslaví a postupně se propadla až na desáté místo pouhých pět bodů nad sestupové příčky. Ústí má jeden z nejmladších kádrů v ČFL, na jeho soupisce převládají fotbalisté s datem narození po roce 2000.

Remízové utkání v Mladé Boleslavi (2:2) odehrál před týdnem soupeř v této sestavě :

Plachý – Stružinský (74. Mayerhofer), Hudec, Zárybnický (80. Kubín), O. Černý – Kolařík (90. Klimt), Jiránek, Čítek, Cantin (90. Jungmann) – D. Černý, Benda (90. Zůza).

Viktorka, věříme, dala v zápase s Kolínem zapomenout na nepřesvědčivé výsledky a výkony z předchozích utkání a po výhře 2:0 se opět naladila na vítěznou notu. Trenér Horňák bude mít k dispozici kompletní kádr, postrádat bude pouze rekonvalescenta Březinu.

Zápas 26. kola má na Městském stadionu v Ústí výkop v sobotu, 13. května, v 10:30 a jako hlavní jej bude řídit sudí Šulcová.

Udělejte si pěknou sobotu a přijeďte Viktorku povzbudit!

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy

18. 9. 2023

Svou misi na Žižkově zvládl úspěšně, teď se Václav Kotal vrací pomoci svému Hradci