Viktorka vstupuje do nového ročníku v Líšni. Bez zkušených borců, ale s odhodláním uspět

23. 7. 2021 | Wear

Pudil, Diviš, Zoubele, Pázler, Opluštil, Hrubeš, Tusjak, Mashike, Auer, Ahamada, Hušek, Prebsl. Seznam škrtů v kádru trenéra Oulehly je pořádně dlouhý. Vzniklé mezery se pokusí zacelit Březina (návrat z hostování), Zeman (návrat z hostování), Štěpánek (přesun z béčka), Fawzy, Mido, Biso (všichni přestup z Al Ahly). Zrcadlo nové Viktorce nastaví v prvním kole nového ročníku F:NL druhý tým loňského ročníku, SK Líšeň.

Cíle obou týmů jsou před startem soutěže shodné - vyhnout se starostem se záchranou a pohybovat se v klidném středu tabulky. U domácích to, obzvlášť po vynikající nedávno dohrané sezoně, možná překvapuje. Ale předseda klubu, Karel Hladiš, je věcný : „Loňské druhé místo bylo něco nepředstavitelného, což jsme si ani ve snu nepředstavovali. Vzhledem ke kvalitě soutěže bude stříbrnou příčku těžké obhájit. Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky a stabilizovat se ve druhé lize.“ Většina týmu trenéra Valachoviče zůstala pohromadě. Odešla jen trojice Zikl, Szotkowski, Šteigl a na hostování do Blanska se přesunuli Fall, Minařík a Reteno Elekana. V přípravných zápasech zaznamenala Líšeň tři výhry o jeden gól (Senica, Lanžhot, Baník "B") a třikrát se před soupeřem musela sklonit (Skalica, Sparta, Baník "A"). Vzájemná bilance vyznívá jednoznačně pro Viktorku, ke dvěma brněnským remízám (3:3, 1:1) přidala dvě domácí výhry (2:1, 3:1) a v sobotu se bude snažit tuto úspěšnou šňůru prodloužit.

Zápas má výkop v 17:00 a jako hlavní jej bude řídit sudí Petr Hocek s asistenty Stanislavem Pochylým a Michalem Pfeiferem. Delegáty utkání jsou Karel Vidlák a Václav Andrejs.


logo logo
9. kolo, F:NL, ne 17. 9. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC SILON Táborsko

4:1
logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:15
15. 9. 2023

Gólman Švenger posílí ambiciózní Kladno. Viktorka s ním i do budoucna počítá

15. 9. 2023

Žižkovské ofenzivě se postaví nejlepší druholigová obrana, na Seifertku přijede třetí Táborsko

13. 9. 2023

Opakovaný los MOL Cupu poslal na Seifertku olomouckou Sigmu

12. 9. 2023

Viktorka posiluje mezi třemi tyčemi i v útoku. Žižkov hlásí příchod gólmana ze Sparty a krále střelců ČFL