S Pardubicemi porážka o dva góly

23. 9. 2017 | fkvz.cz

Viktoria i v druhém utkání po sobě vyšla ve Fortuna národní lize naprázdno. Po předchozí porážce se Sokolovem tentokrát padla v Pardubicích 1:3, když se dvěma góly blýskl Černý. Jediný gól Viktorie vstřelil Miroslav Podrazký.

9. kolo, Fortuna národní liga, so 23. 9. 2017, 10:15
logo

FK Pardubice

3:1 (2:0)
logo

Branky: 44. a 50. Černý, 25. Řezníček – 85. Podrazký (pen.). Rozhodčí: Rejžek – Vitner, Hock. ŽK: Rybička – Mareš, Hašek, Kodeš. Diváci: 760.

FK Pardubice:
Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek (72. Fusek) – Rybička (82. Prosek), Černý (67. Sokol).
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Pardubský, Podrazký, Mareš, Hašek – Kodeš – Galuška (46. Engelmann), Čermák, Hurka (46. Toml), Bazal – Jelínek (74. Volek).

Reportáž

Pardubice od začátku udávaly tempo utkání a měly více ze hry. Už v šesté minutě upaloval na Hrubeše Rybička, který po střetu s Podrazkým, jenž opět nastoupil na pozici stopera, upadl, ale penalta se nepískala.

Domácí se ale gólu dočkali o několik minut později. V pětadvacáté minutě našel Fousek na malém vápně Jana Řezníčka a ten jeho pas usměrnil za Hrubešova záda. Brankář Žižkova se poté blýskl proti Jeřábkovi, jemuž chytil penaltu.

Viktoria následně obdržela gól do šatny. Minutu před koncem úvodního dějství tečoval špičkou kopačky centr zprava Pavel Černý a Pardubice vedly 2:0.

Trenér David Vavruška do druhého poločasu dvakrát vystřídal, jenže Pardubice udeřily hned zkraje potřetí a Viktoria to už měla velmi těžké. Znovu se prosadil Pavel Černý, který tentokrát překonal Hrubeše v samostatném úniku.

Žižkov se poté snažil o snížení a zdramatizování zápasu, ale povedlo se mu to až pět minut před koncem, kdy Miroslav Podrazký proměnil pokutový kop.

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta