Parádní desetiminutovka přinesla tři branky a tři body, zápas s Opavou zvládla Viktorka skvěle

28. 9. 2024 | Wear, foto : Svatopluk Samler

Zprvu vyrovnaný souboj rozhodl úsek mezi 23. a 33. minutou, kdy se svěřenci trenéra Marka NIKLA dokázali hned třikrát prosadit a Viktorka tak připisuje z duelu s kvalitním protivníkem důležité vítězství. Tomáš NECID se dalšími dvěma góly osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Diváci : 1070

Melichar - Richter, Broukal, Fišl, Klusák - Petrák (90+1. Sixta), Jirásek (C) - Prošek (58. Vaníček), Batioja (76. Gembický), Hönig (76. Tregler) - Necid (90+1. Toula)

Slezský FC Opava:

A. Richter – Málek (61. Sochor), Čejka (46. Haitl), Mužík (61. Blatný), Omale (46. Srubek), Ondráček (C), Papalelé, Helešic (79. Hýbl), Lehoczki, J. Rezek, Mootoo

Slezané od úvodního hvizdu na Žižkově ukazovali, že to s útokem na barážové příčky myslí vážně a že jejich čtvrté místo nebylo náhodné. V prvních dvaceti minutách byli aktivnějším týmem a vypracovali si i několik solidních akcí, hlavně z levé strany, jako v případě Rezka v 11. minutě, ale Melichar byl vždy ve střehu. Postupně však začínali do scénáře zápasu promlouvat i svěřenci Marka Nikla. Po čtvrt hodině to zkoušel technicky Petrák, ale míč proletěl kolem horního růžku Richterovi branky v bezpečné vzdálenosti. Poprvé udeřilo ve 23. minutě. Melicharův dlouhý výkop prodloužil hlavou Necid na rozběhnutého Höniga, ten ustál atak bránícího Mootooa a elegantně přehodil vyběhnutého Richtera. Tím odstartovala parádní Viktoriánská desetiminutovka, která byla pro výsledek zápasu zásadní. Ve 31. minutě obral Hönig o míč Omaleho, předložil Jiráskovi, který se opřel do míče a jeho sraženou ránu si našel Necid a mezi nohama gólmana Richtera napálil Viktorce dvougólové vedení. Šokovaní hosté pak ihned po rozehrávce pustili bíločervené do nejkrásnější akce dne. Richter výborně přečetl přihrávku Helešice, našel Jiráska a žižkovský kapitán nalajnoval parádní ulici na Batioju. Ekvádorský bojovník pláchl až k opavské brance a pro kanonýra Necida už nebyl problém uklidit jeho přesnou pobídku pod břevno. Seifertka byla v euforii a žlutomodří už raději vyhlíželi poločasovou pauzu. Do kabin mohli jít s ještě větším bolehlavem, ale Prošek své sólo na Richtera v poslední minutě úvodního dějství neproměnil. Viktoriány to však příliš mrzet nemuselo, neboť si ve zbytku zápasu průběh duelu bezpečně pohlídali. Z možností Slezanů lze vyzvednout pokus Rezka z 57. minuty a hlavičku Papalelého, kterou v 64. minutě vykopl u pravé tyče Fišl. Čestného úspěchu se hosté dočkali v 71. minutě, když Blatný zužitkoval přihrávku Lehoczkiho a křížnou střelou překonal Melichara. Více už však domácí Opavě nedovolili a když se v 83. minutě nechal hloupě vyloučit Papalelé, bylo hotovo. Konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase po spolupráci s Treglerem Toula a Viktoriáni si tak v televizním utkání připsali důležitou výhru a posunuli se do horní poloviny tabulky. Další domácí zápas nás čeká už ve středu, kdy v odloženém 9. kole přivítáme v 16:00 B tým Baníku.