Zlínu stačila na tři body jediná střela na branku, Viktorka venku poprvé padla

10. 8. 2024 | Wear, foto : FCZ

Hlavička Poznara ze sedmé minuty zápasu stanovila konečný výsledek zápasu, ve kterém sahali svěřenci kouče Nikla minimálně po bodu, ale žádnou ze svých nadějných příležitostí nedokázali proměnit.

FC Zlín:

Dostál - Simerský (C), Machalík (46. Moudoumbou), Natchkebia (76. Reiter), Tkáč (90+3. Slouk), Nombil (88. Kulíšek), Kopečný, Černín, Bartošák, Vukadinovič (76. Brandner), Poznar

Melichar - Richter, Broukal, Fišl, Divíšek (77. Sodoma) - Petrák (84. Jirásek), Tregler - Hönig (77. Gembický), Batioja (C) (84. Sixta), Klusák (67. Prošek) - Necid

Server Livesport.cz vyhlásil brankáře domácích hráčem zápasu a to asi nejlépe hovoří o charakteristice duelu. Ševci do něho vstoupili aktivněji a hned po pár minutách byli odměněni. Navrátilec Poznar si v 7. minutě naskočil na centr Kopečného a hlavou poslal domácí do vedení. To však bylo od žlutomodrých vše, ačkoli měl Zlín po většinu zápasu územní převahu, branku Melichara již netrefil. To Viktoriáni mohou žehrat na nekvalitní koncovku. Jen kolem 30. minuty si vytvořili dvě šance, které mohly duel strhnout na jejich stranu. Nejprve se řítil na branku osamocený Klusák, ale trefil jen Dostála, ač ten byl v tu chvíli již venku z velkého vápna. A o tři minuty později volala po gólu šance Höniga, ale ani náš halv míč do sítě neprocpal. V podobném duchu se pak nesl i druhý poločas. Zlín postupně ubíral na tempu a Viktoriáni znovu dostali několik příležitostí změnit skóre. Střídající Gembický však své dvě šance neproměnil a stejně se vedlo i Batiojovi, který hlavičkoval v nadějné pozici nad. Tečku za zápasem udělala tyč Melicharovy branky, která se postavila do cesty pokusu Slouka. Viktoriáni sice Zlín přestříleli (11:10, na branku 3:1), ale jediným střelcem zůstal domácí Poznar. O další body se tak musíme porvat za týden, kdy na Seifertce přivítáme Táborsko.