Viktorka na Letné chybovala a neproměňovala šance

28. 4. 2024 | Wear

Za frenetického povzbuzování žižkovského kotle odehráli Viktoriáni na ligovém stadionu se záložním týmem Sparty kvalitní partii, pohořeli však v koncovce. A připočteme-li k tomu chyby v defenzivě, které soupeř nekompromisně trestal, je z toho třetí jarní porážka.

25. kolo, F:NL, ne 28. 4. 2024, 10:30
logo

AC Sparta Praha

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:0 (2:0)
logo

Branky : 25. Penxa, 44. Šiler

ŽK : Uhrinčať, Vydra, Penxa - Richter, Klusák, Sodoma, Toula

Rozhodčí : Petřík - Šimáček, Ježek, Ulrich

Diváci : 1811

AC Sparta Praha:

Nalezinek - Uhrinčať, Hodouš (76. Váňa), Šiler (76. Rus), Mokrovics (76. Hranoš), Ševčík (76. Michl), Ševinský (C), Večerka, Vydra, Penxa, Horák

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Richter, Broukal, Divíšek, Klusák - Petrák (80. Kozojed), Jirásek (C) (61. Hönig) - Batioja (61. Toula), Sixta, Muleme (46. Rosa) - Sodoma (61. Kovinić)

Reportáž

Úvod zápasu patřil jednoznačně Viktorce. Už ve 3. minutě se probil před vápno Sixta, ale Jiráskův následný pokus zablokovala hradba rudých dresů. O dvě minuty později si pak připravil pro diváky parádu Sixta, když na polovině hřiště vybojoval míč a pokusil se přelobovat Nalezinka. Mířil výborně a domácí gólman měl co dělat, aby vyškrábl jeho pokus z pod břevna. I u další šance bíločervených byl aktivní Sixta, když v 11. minutě vyzval ke střele Mulemeho, ale ani ugandský záložník sparťanský val nepropálil. Po čtvrt hodině mířil mnohem lépe Sodoma, ale Nalezinek stihl vyrazit jeho projektil na roh. A jelikož Viktoriáni své šance zahazovali, udeřilo na druhé straně. Ve 25. minutě propadl nešťastně tečovaný centr až k Penxovi a ten už měl lehkou práci. Hosty obdržená branka na deset minut vykolejila a letenským mladíkům narostla křídla. Už za chvíli pálil nebezpečně Mokrovics, ale Bajza své parťáky podržel. A zopakoval to i proti sólo nájezdu Ševčíka po půl hodině hry. Hosté se postupně oklepali a ve 38. minutě měl Nalezinek plné ruce práce s ránou Klusáka. Ovšem dvě minuty před půlí přišla pohroma. Viktoriáni ztratili ve svém vlastním pokutovém území míč a Šiler moc lehčích branek ve své kariéře asi nedal. Do druhé půle vlétli svěřenci kouče Nikla s touhou výsledek zvrátit, ale se šancemi nakládali shodně, jako v prvním dějství. Z těch největších zmiňme např. příležitosti Rosy, nebo střídajícího Touly, které vychytal tváří v tvář Nalezinek. Viktorka tak kvalitní výkon v bodový zisk nepřetavila a zraky hráčů i fanoušků se již upírají k příští neděli, kdy přijede na Seifertku živou vodou pokropený Vyškov.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov

19. 5. 2024

Z Jihlavy se třemi body a definitivou záchrany

16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu