Koza trknul Viktorce na úvod jara tři body

2. 3. 2024 | Wear, foto : Martina Šperková

Kapitán Milan Jirásek si postavil před žižkovským kotlem míč k rohovému praporku, poslal do vápna přesný centr a Jenda Kozojed vymetl hlavou pavučiny v šibenici domácího gólmana Vajnera. A jelikož v té chvíli svítila na tabuli číslice 94, znamenala tahle trefa, že Viktorka vstoupila do jara tím nejlepším způsobem a odvezla si domů na Žižkov veledůležité tři body.

17. kolo, F:NL, so 2. 3. 2024, 14:30
logo

SK Líšeň 2019

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:1 (0:0)
logo

Branky : 90+4. Kozojed

ŽK : Pašek, Dziuba - Toula, Jirásek, Bajza

Rozhodčí : Trska - Mokrusch, Kotalík

Diváci : 522

SK Líšeň 2019:

Vajner - Otrísal, Jeřábek (C), Sokol (90+2. Mionič), Dziuba (90+2. Rolinek), Polášek (88. Aldin), Hapal (62. Gerža), Pašek, Tauš (62. Vlasák), Čermák, Lutonský

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Bajza - Kozojed, Richter, Broukal, Klusák - Řezáč (78. Hönig), Jirásek (C), Petrák, Muleme (78. Sodoma) - Rosa - Kovinić (63. Toula)

Reportáž

První žižkovskou střelu v jarní čási F:NL si připsal v sedmé minutě Řezáč, ale Vajner zasahovat nemusel. Bajza se pak na druhé straně protáhl při rohu domácích a to bylo na nějaký čas vše. Až 14. minuta přinesla vzruch a hned z toho byla gólová šance. Rosa na vlastní polovině rychle rozehrál, kapitán Jirásek vyslal přesným pasem na zteč Mulemeho, ale ze souboje jeden na jednoho vyšel vítězně Vajner. V minutě osmnácté zapsali premiérovou šanci i domácí, ale pozorný Bajza si se střelou Sokola poradil. Hodně blízko byli Viktoriáni gólové radosti ve 25. minutě, ale po Jiráskově rohu přistál míč z hlavy Richtera pouze na břevně Vajnerovy svatyně. Po půl hodině pak přišla šance s přívlastkem stoprocentní. Muleme přistrčil ve vápně úplně volnému Kovinićovi, ale zlínská posila gólové oslavy odmítla. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, se kterým byli určitě spokojenější Marvani. Těm patřil úvod druhé půle a hned po dvou minutách musel Bajza krotit pumelici Lutonského. V 56. minutě chyboval ve vápně Hapal, ale Klusák poslal z dobré pozice míč jen vedle levé Vajnerovy tyče. V 66. minutě vyprášil Bajzovi rukavice čerstvý Vlasák, ale skóre se ani tentokrát neměnilo. O chvíli později napřáhl za vápnem Petrák, ale nemířil přesně. Reparát mohl složit v 75. minutě, ale ani tentokrát mu míč nesedl. Strhnout výsledek na stranu Viktorky mohl v 83. minutě Kozojed, ale ani jeho hlavička změnu skóre nepřinesla. Přesto se náš zadák stal hrdinou večera. V úplně poslední vteřině si vyskočil na Jiráskův roh a trefil nejen Vajnerovu šibenici, ale i veledůležité tři body! O ty další se popereme příští neděli v domácím prostředí v duelu s Opavou.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body