Viktorka bodovala podruhé v řadě, remízu v Chrudimi trefili premianti

23. 9. 2023 | Wear, foto : Svatopluk Samler

Padl zde vedoucí Vyškov, Prostějov na stejném trávníku inkasoval šest branek. Viktoriáni si pod chrudimským vodojemem dlouho mysleli na plný bodový zisk, ale nakonec se vracejí s remízou. Přesto dokázali bodovat podruhé v řadě a již vyhlížejí blížící se derby.

10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023, 10:15
logo

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2 (1:1)
logo

Branky : 17. Záviška, 84. Míka - 6. Rosa, 51. Richter

ŽK : Látal, Skwarczek - Muleme

Rozhodčí : Klíma - Černoevič, Hádek

Diváci : 1156MFK Chrudim:

Floder - Řezníček, Borkovec, Záviška, Látal (81. Kesner), Langhamer (81. Jurčenko), Skwarczek, Novotný, Míka, Huf, Toml

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Kotek - Řezáč, Kozojed, Richter, Klusák - Tregler - Prošek (72. Finěk), Sixta (85. Jirásek), Rosa (90+3. Petrák), Muleme - Batioja (72. Sodoma)

Reportáž

Hned ve druhé minutě pálil Muleme a Floder musel poprvé na zem. Šestá minuta už přinesla první branku. Prošek přistrčil před vápnem Rosovi a brazilský hračička si dal v podobě prvního mistrovského gólu opožděný dárek ke včerejším narozeninám. Radost však netrvala příliš dlouho. Viktoriáni přenechali aktivitu domácím a trest přišel záhy. V 17. minutě vyrazil gólman Kotek centrovaný míč jen na kopačky Závišky a začínalo se od nuly. Po srovnání se vyrovnala i hra a udeřit mohlo na obou stranách. Ve 24. minutě nejprve vysunul Prošek šikovně z první Klusáka, ale obranný východočeský val nebezpečí odvrátil. Hostující lavičce následně zatrnulo při voleji Langhamera, ale Kotek mohl zůstat v klidu. 33 minuta pak přinesla dvě velké šance Viktorky, ale Proškův pokus Folder zpacifikoval a Rosův chytrý oblouček vyhlavičkoval jeden z obránců akrobaticky z horního růžku branky. Žižkováci byli při chuti a pohnout ukazatelem skóre zkoušel i Sixta, ale obrana znovu srazila na roh. Do druhé půle vlétli černí jako uragán. Už v 50. minutě pláchnul aktivní Prošek, předložil do vápna Batiojovi, ale byl z toho jen roh. Z něj ještě neudeřilo, ale po pár vteřinách už se znovu přepisovaly žižkovské premiérové statistiky. Rosa skvěle zakroutil centr do vápna a Marek Richter si nekompromisní hlavičkou odmazal nulu z kolonky vstřelených branek v našem dresu. Definitivní zlom mohl (a měl) přijít po hodině hry. Po parádní rychlé akci se sám před Folderem objevil Tregler, nasadil domácímu gólmanovi ukázkový blafák, ale následnou střelu do opuštěné brány zastavila tyč. Viktoriáni přesto nepolevovali v aktivitě, v 67. minutě už mířil Tregler přesně, ale Folder byl u levé tyče včas. Nadějně vypadal i pokus jubilanta Mulemeho, který pod vodojemem odehrál za Viktorku 100 utkání, ale i jeho střelu schovanou za obránce Folber lapil. O tom, že si hosté odvezou z východu Čech místo tří bodů pouze jeden, rozhodla 84. minuta a další nepohlídaná standardka. Na jeden z posledních rohů si naskočil Míka a poslal zápas do remízy. Viktoriáni tak bodovali podruhé v řadě a příští neděli mohou prodloužit aktivní sérii v derby se Spartou.

logo logo
22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Hanácká Slavia Kroměříž

3:2
logo logo
23. kolo, F:NL, st 17. 4. 2024

FC SILON Táborsko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 4. 2024

Anglický týden odstartuje duel se sousedy v tabulce, na Žižkov přijedou Hanáci z Kroměříže

5. 4. 2024

Pod Blaníkem udeřil Soda a Viktoriáni vezou z Vlašimi důležité vítězství

4. 4. 2024

V pátek se představíme na hřišti na jaře neporažené Vlašimi

31. 3. 2024

Štědrá Viktorka darovala hodovníkům z Hané dva body