Viktorka se rozloučila se základní částí výhrou na jablonecké Střelnici

9. 6. 2023 | Wear

I s notně omlazenou sestavou se družina kouče Michala Horňáka vrátila z posledního mistrovského utkání základní části s vítězstvím a letošní ročník ČFL zakončila se ziskem 72 bodů

ČFL, ČFL, čt 8. 6. 2023, 17:30
logo

FK Jablonec "B"

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:3 (0:2)
logo

Branky : 80. Breda, 85. Breda - 21. Štrombach, 28. Batioja, 90+3 Petráň (pen.)

ŽK : Malý, Samko (MH), oba Jablonec

Rozhodčí : Hanousek - Bohata, Pekař

Diváci : 600


FK Jablonec "B":

Reiner – Diviš, Vošahlík, Karban, Malý – Gaši (75. Werani), Podzimek (75. Stibor), Rozkovec (82. Kinčl), Linhart (36. Breda) – Velich, Kubát (46. Kubín)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Slanina - Žežulka, Horálek, Rudavskyi - Bazal (60. Sixta), Batioja (60. Žiga), Král, Muleme (60. Jankovský) - Sow, Petráň, Štrombach (60. Kadlec)

Reportáž

Súkenník, Voltr, Prošek, Jirásek, Švenger, Klusák, Řezáč. Hned sedmička zkušených dostala od trenérského štábu naordinováno volno a na severu Čech tak vystupovala z klubového autobusu notně omlazená sestava. Mezi tyče se postavil Slanina, na stoperu odehrál celé utkání osmnáctiletý Horálek, kterému po levé ruce sekundoval Rudavskyi, v záloze dostal své úkoly Král. V průběhu zápasu pak zasáhli do hry i Žiga s Jankovským. A mladé pušky se rozhodně neztratily. I jejich zásluhou se Viktorka prezentovala na ligovém trávníku aktivní hrou a hlavně v prvním poločase mohl být kouč Horňák spokojený. Už ve 4. minutě pálil nad Štrombach a po chvíli zamířil do stejných míst i Petráň. Po čtvrt hodině poslal prudký míč do vápna Žežulka, ale obránci stihli odvrátit. První gólovou radost nám přinesla minuta jedenadvacátá, kdy se po faulu na Krále postavil k trestnému kopu Štrombach a z osmnácti metrů trefil přesně k tyči. A dlouho na sebe nenechala čekat ani gólová radost číslo dva. O sedm minut později byl na začátku akce znovu Štrombach, Sow posunul do křídla na Bazala a jeho centr poslal z těžké pozice pod břevno pohotový Batioja. Navýšit skóre mohl ještě před pauzou Petráň, ale jeho dělovku stihl srazit na roh exžižkovský Diviš. Po přestávce se uvedl parádní ranou namlsaný Štrombach, ale Reiner vytáhl famózní zákrok. A pozadu nezůstal ani na druhé straně Slanina, který nejprve zkrotil střelu Rozkovce a v 58. minutě vyškrábl z pod břevna ránu Malého. Postupem času se domácí začali víc a víc osmělovat a v poslední desetiminutovce dvakrát udeřili. Nejprve zakončil rychlý kontr Breda a v 85. minutě nasměroval stejný hráč zápas do remízy. S tím se však Viktoriáni nehodlali smířit a po akci Höniga a faulu na Kadlece si díky Petráňově proměněné penaltě vzali vedení definitivně zpět. Základní část tak Viktoriáni zakončili s 22 výhrami a 72 body a teď již zraky všech Žižkováků hledí směrem k barážovým duelům.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body