Bojovnost a vůle se vyplatily. Viktoriáni otočili bitvu se srdnatým Benešovem v samém závěru

18. 3. 2023 | Wear

Ne, postavení v tabulce neznamená zhola nic. Tým od Konopiště předvedl na Seifertce výkon na hranici svých možností a nebyl daleko od překvapivého úspěchu. Bojovnost a vůle svěřenců Michala Horňáka však nakonec bodový export ze Žižkova nepřipustila.

ČFL, ČFL, so 18. 3. 2023, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Benešov

2:1 (0:1)
logo

Branky: 80. Prošek, 90. Klusák - 39. Mareš, ŽK: Tregler, Sixta - Kulhavý, Tomek, Rozhodčí: Nenadál - Jansa, Mach, Diváci: 736

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Tregler (76. Žežulka), Súkenník, Klusák - Řezáč, Hönig (55. Jirásek), Batioja, Prošek, Sixta (76. Štrombach), Bazal (46. Muleme) - Voltr (55. Petráň)

SK Benešov:

Schummer - Vosáhlo, Roháč, Dušek (68. Vorel), Kulhavý, Sládek, Kacafírek (68. Al Hammami), Mareš, Tomek, Vrňák (84. Stejskal), Kubiš

Reportáž

Dlouho to nevypadalo, že by žižkovské prosluněné dopoledne mělo něco pokazit. Domácí sevřeli Středočechy do kleští a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy přijdou první branky. Už v 5. minutě trefil Hönigův centr z voleje Prošek, ale Schummer míč zkrotil. Chvíli poté vlétl do vápna Sixta, ale místo střely hledal ještě lépe postaveného Höniga. Po dvaceti minutách přišly dvě totožné šance pro Proška, ale nabídky od Řezáče a Voltra zůstaly nevyslyšeny. První vyloženou gólovku přinesla 30. minuta, kdy se Řezáčův centr odrazil od obránců k volnému Voltrovi, ale našemu kanonýrovi střela nesedla. A tak přišel trest. Nejzkušenější hráč hostí, Jakub Mareš, dostal ve vápně na chvíli prostor a bylo zle, s přesně umístěnou střelou k zadní tyči nemohl Švenger příliš dělat. Žlutomodrých bylo najednou plné hřiště a štípali, jako vosy. Navýšit stav mohl hned po přestávce Kulhavý, ale Švenger Viktorku podržel. Domácí družinu oživilo trojí střídání a čerstvý Jirásek už po minutě vyprášil dělovkou Schummerovi rukavice. Blízko vyrovnání byl po hodině hry další novic Petráň, ale hlavou těsně minul. V 78. chybělo málo opět Jiráskovi, přesná střela z trestňáku si hledala místo v šibenici, ale Schummer čaroval. Prolomit kletbu se povedlo za dvě minuty až Proškovi, který vlétl do vápna a chladnokrevně zavěsil. Vyrovnání bíločervené ještě více nabudilo a se skvělými diváky v zádech mačkali Benešov jako citron. A bojovnost a vůle přinesly odměnu v poslední minutě, kdy Žežulka přizvedl Jiráskův roh a Klusák se odrazil k vítězné rybičce. Viktorka tak zlomila benešovské prokletí a po obratu přidala do tabulky další tři body.

logo logo
23. kolo, F:NL, st 17. 4. 2024

FC SILON Táborsko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

5:0
logo logo
24. kolo, F:NL, ne 21. 4. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

MFK Chrudim

10:15
16. 4. 2024

Prošek vystřelil Charliemu už pětibodový náskok. Dnes jdeme tipovat Táborsko

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta

10. 4. 2024

Anglický týden odstartuje duel se sousedy v tabulce, na Žižkov přijedou Hanáci z Kroměříže

5. 4. 2024

Pod Blaníkem udeřil Soda a Viktoriáni vezou z Vlašimi důležité vítězství