Poločasy jako noc a den. Viktorka doháněla dvougólové manko a udržela si vedení v tabulce

8. 10. 2022 | Wear

Pomalu to vypadalo, že trenérské duo Šmarda & Kotal přivezlo do Kolína dva různé týmy. V první půli jsme byli svědky jednoho z nejméně povedených výkonů jejich svěřenců, za druhé dějství si, naopak, manšaft zaslouží pochvalu. S trochou nadsázky se dá říci, že Žižkov nastražil na domácí Csaplárovu past, ale ta nakonec sklapla jen napůl.

ČFL, ČFL, so 8. 10. 2022, 10:30
logo

SK Sparta Kolín

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2 (2:0)
logo

Branky : 15. Veselý, 44. Sodoma - 47. Voltr, 62. Prošek

ŽK : Čapek, Pavlík (MH) - Březina

Rozhodčí : 560

Diváci : Pekař - Šťastný, Šůma

SK Sparta Kolín:

Otáhal (71. Bína) – Štancl, Hakl, Veselý (64. Šnajdr), Breda (92. Mansfeld), Vondráček (64. Routek), Sodoma, Čapek, Fotr (92. Jaroš), Neuberg, Milec

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Březina (46. Klusák), Tregler, Muleme - Súkenník - Hönig (46. Kadlec), Batioja, Prošek (69. Štrombach), Jirásek (46. Sixta) - Voltr (78. Petráň)

Reportáž

Čtvrt hodiny bylo vše v pořádku. Viktorka byla častěji u míče a na těžkém podmáčeném terénu se snažila tlačit dopředu. Už v 7. minutě sáhl Prošek pohotově do malé domů, ale Otáhal se zatím činit nemusel. To už se nedá říci o ráně Mulemeho, kterou ve 13. minutě krotil na brankové čáře po házenkářsku nohama. Pak už zafungovalo staré dobré nedáš - dostaneš. Švenger na druhé straně skvěle vyrazil pokus jednoho z domácích, ale proti dorážce Veselého už neměl nárok. Od té chvíle hosté vyklidili pole a Švenger se mohl ukřičet. Ve 33. minutě ještě vytáhl pokus Sodomy ze strany, ale minutu před přestávkou už se kolínský kanonýr nemýlil. I přes bránícího stopera se dokázal pověsit do centrovaného míče a hlavou rozesmutnil Viktoriány podruhé. V kabině Žižkova by o poločase asi nikdo být dobrovolně nechtěl, ale kapky trenéra Šmardy měly zázračný účinek. Už po dvou minutách přenesl hru na pravou stranu střídající Kadlec, Řezáč posunul na Voltra a náš hroťák potvrdil gólový apetit z posledních zápasů. Viktorku branka nakopla a ve druhém poločasu existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo. V 57. minutě to zkoušel Voltr zády k brance, ale jeho nůžky šmikly vedle. Po hodině hry napálil z trestňáku Sixta jen zeď, ale o dvě minuty později už bylo srovnáno. Voltr se proměnil v nahrávače, hlavou vyslal do sóla Proška a zkušený záložník se tváří v tvář Otáhalovi nemýlil. Viktorka dala důrazně zapomenout na nepovedenou první půli a dál se hnala na zteč. Blízko obratu byl v 72. minutě po rohu Kadlec, ale obrana zvládla jeho pokus zablokovat. Hostující desítka měla na noze vítěznou trefu znovu v 87. minutě, ale blok domácích přišel opět včas. Duel prvních dvou týmů tabulky tak skončil smírně a náskok Viktorky v čele tabulky tak zůstává nadále tříbodový.

logo logo
29. kolo, F:NL, ne 19. 5. 2024

FC Vysočina Jihlava

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2
logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

17:00
10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství

8. 5. 2024

Viktorka oslaví Den vítězství na Moravě duelem se Zbrojovkou

5. 5. 2024

Viktorka pokořila vyškovskou zahraniční legii a připisuje důležité body