Útok na první místo sedmnáctce nevyšel, s lídrem nakonec padla na penalty

23. 3. 2017 | Redakce

Nejtěžším možným soupeřem začalo pro Viktorii Žižkov U17 soutěžní jaro. Na umělou trávu do Horních Měcholup přijel lídr tabulky z Ústí nad Labem – a svou pozici uhájil. Mladší dorostenci Žižkova sice vedli po první půli 2:0, ale nakonec brali jen bod za prohru na penalty.

15. kolo, Česká liga dorostu B, so 18. 3. 2017, 10:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

2:3p (2:0 (4:5 pen.))

Branky: 20. Tesař, 27. Bohdan – 56. a 70. Chodora. Rozhodčí: Trska – Lafata, Plzák. ŽK: Chytra – Vít, Jakš. Diváci: 50.

Konečný – Kaisler, Pařízek, Machač, Bohdan – Studený, Bubeník, Voháňka – Šimůnek (69. Chytra), Tesař, Špaňhel (59. Lanc).
FK VIAGEM Ústí nad Labem:
Pojtinger – Růžička (50. Pham), Čítek, Příhonský, Kiňo, Jahnel, Jakš, Vít, Chodora, Turek, Novotný (59. Smutný).

Byť se Viktoria v sobotu musela obejít bez dvou klíčových hráčů – Martina Bejbla (odchod do Slavie) a Martina Livory (osobní důvody) – nastoupila proti prvnímu týmu tabulky bez respektu a v prvním poločase si vybudovala nadějný dvougólový náskok. Nejprve dlouhý a přesný výkop gólmana Daniela Konečného zužitkoval Jan Tesař a pak se s trochou štěstí prosadil trestným kopem z dálky Jeroným Bohdan. Nejlepší střelec týmu Tesař měl do přestávky ještě dvě dobré příležitosti, ale tentokrát už byl brankář hostí připraven.

„První poločas se nám povedl herně a hlavně z hlediska produktivity. Nakonec mohl být rozdíl ve skóre v náš prospěch ještě větší, škoda,“ posteskl si trenér Viktorie Radek Bejbl.

Po přestávce se však obraz hry zcela změnil, Ústí vrhlo všechny síly do útoku, a i když přetížená obrana domácích dlouho odolávala, nakonec dvakrát po téměř identické akci kapitulovala. Po centru zprava vyplul pokaždé na vzdálenější tyči zcela sám Daniel Chodora a skóroval.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů,“ uznal Bejbl. „Věděli jsme, že ve druhé půli bude soupeř chtít s výsledkem něco udělat, hrál velmi dobře a vytvořil si spoustu zajímavých situací, při nichž nás Dan několikrát hodně podržel. Remíza byla nakonec asi spravedlivá.“

Hráči Ústí si pohodu z druhého poločasu přenesli i do penaltového rozstřelu, v němž ani jednou nechybovali a získali druhý bod.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v sobotu 25. března na hřišti dvanáctého Benešova (10:00).