Po závěrečném hvizdu popadali na trávník jako jeden muž. Právě jim mezi prsty protekly body, které byly na horké půdě v Líšni hodně blízko. Ale svěřenci kouče Davida Oulehly se o ně rvali srdnatě. Odměnou jim byl potlesk věrných fanoušků, kteří nasazení a bojovnost dokáží ocenit.

1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 24. 7. 2021, 17:00
logo

SK Líšeň 2019

3:2 (0:2)
logo
Góly : 56. Stáňa, 63. Schwaszcz, 86. Silný - 1. Nabiyev, 20. Batioja ŽK : Stáňa - Březina ČK : Březina Rozhodčí : Hocek - Pochylý, Pfeifer
SK Líšeň 2019:

Veselý - Jeřábek, Otrisal, Ševčík, Lutonský - Kučera - Pašek (81. Krška), Málek, Matocha, Stáňa (81. Rolinek) - Chwaszcz (75. Silný)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Súkenník, Březina, Muleme - Sixta (71. Zeman), Skopec - Bazal, Petrlák, Nabiyev (82. Žežulka) - Batioja

Reportáž

Předzápasové karty rozhodně nebyly rozdány pro Viktorku nikterak optimisticky. Úzký kádr je realitou a na palubě autobusu tak měli trenéři pouze patnáct hráčů a náhradního gólmana. Domácí pořadatelé tudíž ani nemuseli naši lavičku rozšiřovat o plastové židle, jak je v covidové době zvykem. A aby toho nebylo málo, potkal tým na cestě karambol v podobě vyskleného zadního okna, což na soustředěnosti rozhodně nepřidá. Přesto jsme na brněnském předměstí zažili úvod snů. Už v první minutě poslal Řezáč do vápna ideální centr a nedávný oslavenec Nabiyev jej hlavou trkl k zadní tyči. Veselý byl bez šance a Viktorka vedla. Pro domácí to byl šok a ten ještě zdvojnásobila dvacátá minuta, kdy si skvěle pokryl míč Batioja a z otočky trefil přesně. Dvougólové vedení udrželi hosté až do přestávky, ovšem nutno přiznat, že Švenger musel několikrát předvést své gólmanské uměni a dvakrát nás zachránilo břevno. Ovšem i černočervení nezaháleli a mohli své vedení navýšit. Nejblíže gólu byl aktivní Nabiyev, který po půlhodině hry jen těsně nedosáhl na Bazalovu pobídku. A moc nechybělo ani plavovlasému Bazalovi, který se chvíli poté výborně položil do střely a Veselý jen s námahou vytáhl míč nad břevno. V úvodu druhého dějství se čekal drtivý tlak domácích, ale opak byl pravdou. Viktoriáni se rvali jako lvi a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. V 52. minutě zkusil Veselého z ostrého úhlu zaskočit Březina, ale strážce domácí svatyně byl pozorný. Velký obrat v podání Líšně odstartovala 56. minuta. Sudí citlivě ponechal výhodu a Stáňa už měl na zadní tyči snadnou úlohu. To, co všichni očekávali ihned po přestávce, přišlo po tomto snížení. Domácí se k vápnu Viktorky valili jako lavina a brzy tu byl druhý trest. Tentokrát reklamovali útočný faul hosté, ale píšťalka sudího Hocka zůstala němá a Chwaszcz okopíroval Staňu - 2:2. Přesto si Viktorka mohla vzít své vedení zpět, když se ve vápně skvěle uvolnil Nabiyev, ale Veselý jeho dobře umístěnou střelu bravurním zákrokem vytěsnil mimo tyče. A pak už nastavil fotbalový osud Žižkovu jen svoji negativní tvář. Deset minut před koncem byl vyloučen motor obrany Březina a vysílení hosté v oslabení neodolali. Smrtící rána přišla v 86. minutě z kopačky Silného a Žižkováci už na ni odpovědět nestihli. Heroický výkon Viktoriánů tak své bodové ovoce nepřinesl, ale zápas ukázal, že po stránce přístupu a bojovnosti je mužstvo nastaveno správně.

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek