Viktorka zaspala nástupy do poločasů a z Hradce se vrací s prázdnou

4. 4. 2021 | Pavel Werner

Rok stará porážka 0:5 byla mementem, které velelo Viktoriánům vyvarovat se hrubých chyb a pohlídat si vstup do zápasu. Plány jsou však jedna věc a realita druhá.

16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 4. 4. 2021, 16:30
logo

FC Hradec Králové

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:2 (3:1)
logo

Góly : 6. a 40. Leibl, 30. a 48. Vašulín - 42. Mashike, 74. Súkenník (pen.)

ŽK : Leibl - Bazal, Súkenník, Batioja, Opluštil

Rozhodčí : Franěk - Hock, Leška

FC Hradec Králové:

Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (90. J. Král), Urma – Kodeš, J. Rada (90. Soukeník) – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova (C) (87. Záviška) – Vašulín (71. Kateřiňák).

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Urbanec, Opluštil, Hušek, Auer - Súkenník, Skopec (10. Sixta) - Bazal (46. Nabiyev), Batioja, Muleme (75. Diviš) - Mashike (60. Ahamada)

Reportáž

    Už v první minutě jsme pustili do vyložené šance Vašulína a jelikož toto varovaní nezafungovalo, přišel následně trest. Nepohlídaná standardka, důraz Liebla ve vápně a kapitán Švenger lovil v 5. minutě míč poprvé ze sítě. Navlas stejně, jako před rokem. A druhá pohroma přišla vzápětí. Skopec to sice ještě chvíli po ošetření zkusil, ale zraněný kotník byl proti a Viktorka musela v 10. minutě střídat. Paradoxně to odstartovalo nejlepší žižkovskou pasáž v zápasu. Sixta využil zaváhání soupeře ve středovém kruhu a jeho pohotový lob skončil jen těsně vedle tyče Reichlovy branky. Do šestnáctky domácích létaly centry, ale pozorně bránící Votroci nepustili Viktoriány do větší příležitosti. Po půl hodině hry, kdy tlak černočervených sílil, podnikl Hradec rychlý brejk a Vašulínovi stačilo do přesné Mejdrovy pobídky jen vložit kopačku - 0:2. A sotva se Viktoriáni vzpamatovali z těžkého direktu, přišel třetí úder. Po chytře zahrané standardce si Švenger skvěle poradil s prvním střeleckým pokusem, ale s dorážkou Leibla už nic dělat nemohl. Hosté přesto nerezignovali a odměnou byl kontaktní gól Mashikeho krátce před pauzou. Žižkovský Elvis se nejlépe zorientoval v šestnáctce hostí a Auerův roh nasměroval za Reichlova záda. Do druhé půle poslal kouč Oulehla na hřiště rychlíka Nabiyeva a žižkovská družina vlétla pod lízátka s odhodláním zlomit utkání ve svůj prospěch. To však vzalo za své hned po třech minutách. Chybou v defenzivě jsme dovolili Vašulínovi dorovnat gólově parťáka Liebla a body pro Viktorku byly rázem nekonečně daleko. Přestože hosté nesložili zbraně a dál se snažili o zteč hradecké brány, podařilo se jim výsledek pouze zkorigovat, když po faulu na Mulemeho prokázal své penaltové kvality Igor Súkenník. Viktorka se tak vrací z pod lízátek bez bodu a se šarámy na duši i na těle.

logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

1:1
logo logo
12. kolo, F:NL, so 7. 10. 2023

MFK Vyškov

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:15
29. 9. 2023

V prodeji limitovaná edice hodinek ke 120. výročí založení klubu

26. 9. 2023

S nákupem vstupenek na derby neváhejte. Přinášíme harmonogram slavnostního dopoledne

25. 9. 2023

Nedělní derby spojíme s oslavami. Naší Viktorce je 120 let!

23. 9. 2023

Viktorka bodovala podruhé v řadě, remízu v Chrudimi trefili premianti