Zasloužené vítězství trefil v závěru Bazal. Viktorka letos poprvé bodovala.

13. 3. 2021 | Wear

Ne, tahle parta se nikdy nevzdává! Nezlomily je neproměněné šance, ani vedení soupeře. Svěřenci kouče Oulehly se rvali až do závěrečného hvizdu a naprosto zaslouženě vezou z větrného Strahova všechny tři body.

14. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 13. 3. 2021, 10:15
logo

FC Slavoj Vyšehrad

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:2 (0:0)
logo

Góly : 61. Stropek - 73. Opluštil, 90. Bazal

ŽK : Schneider, Černý - Súkenník, Mashike, Skopec

Rozhodčí : Milan Matějček - Lukáš Matoušek, Lukáš Slavíček

Hráno bez diváků.

FC Slavoj Vyšehrad:

Kafka - Stropek, Zaradny, Košút (60. Jakab), Šandera - Procházka (85. Hampl), Drobílek (73. Hezoucký), Alexandr (85. Vaněk), Černý, Schneider - Vandas

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Opluštil, Pudil, Auer - Súkenník (69. Muleme), Sixta - Diviš (69. Bazal), Batioja, Zoubele - Mashike (90. Skopec)

Reportáž

    Vše začalo podle předpokladů. Poslední tým tabulky se soustředil na obranu, nic si nekomplikoval a snažil se rychle dopravovat míče co nejdále od Kafkovy svatyně. A Viktorka se od ní snažila nalézt klíč. V první půli tomu byl nejblíže Diviš, ale jeho střelu zastavilo břevno. Ostatní Viktoriáni se zatím zastřelovali a pokusy z našich kopaček končily v bezpečné vzdálenosti od tyčí domácího gólmana. Po změně stran přidali Žižkovští na obrátkách, Vyšehrad doslova přišpendlili před šestnáctku a zdálo se být jen otázkou času, kdy se poprvé rozvlní síť. Stalo se tak po hodině hry, ale k překvapení všech lovil míč z branky Švenger. To když jsme ze stálého tlaku pustili soupeře do jediné šance v zápasu a Stropkovi jsme po rohu dali až moc prostoru. Minuty najednou letěly hrozivě rychle a pohnout s nepříznivým stavem by byl oříšek pro leckteré zkušené mužstvo. Ovšem v bíločervených dresech se dnes po strahovském kopci proháněli odhodlaní bojovníci. V 73. minutě se navrátilec Opluštil zavěsil do vzduchu a v tu chvíli by mu ve skórování nezabránil ani Sergio Ramos. Domácí prakticky rezignovali na jakoukoli snahu hrát s Viktorkou fotbal a vystavěli před Kafkou neprodyšnou hráz. Ale i s tím si naši borci dokázali poradit. Když na časomíře naskočila devadesátá minuta, přistrčil ve vápně Mashike Bazalovi a pravačka našeho útočníka odšpuntovala žižkovskou euforii. Viktorka si tak ze Strahova veze těžce vybojované, ale naprosto zasloužené vítězství. Potvrdit jej bude chtít už ve čtvrtek, kdy před televizními kamerami přivítáme Prostějov.

logo logo
přát., Příprava, so 13. 7. 2024

1.FC Slovácko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:1
logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy

3. 7. 2024

Viktorka veze z Německa první letní vítězství