Měli jsme výborný podzim a špatné jaro, hodnotí uplynulou sezonu devatenáctky trenér Trval

21. 6. 2019 | Redakce

Sezonu jako den a noc prožil starší dorost Viktorie Žižkov. Zatímco po podzimu byl na druhém místě, které mu zaručovalo baráž o postup do nejvyšší soutěže, na jaře šel výkonnostně i výsledkově dolů. Výsledkem bylo konečné šesté místo. „Na podzim jsme z toho mančaftu dostali opravdu maximum,“ uznává trenér Marek Trval.

Jak sezonu hodnotíte?

Víme, že jsme mohli dopadnout daleko lépe. Měli jsme výborný podzim a špatné jaro, které bylo ovlivněno záchranářskými pracemi osmnáctky a béčka mužů.

Odpovídá konečné šesté místo potenciálu týmu?

Po podzimu odešel nejlepší střelec Šimůnek a v nejsilnější sestavě z podzimu jsme na jaře hráli jen dvakrát – a pokaždé jsme vyhráli. Jinak byla sestava na jaře hodně obměněná a většina hráčů za nás hrála o víkendu už svůj druhý zápas, protože předtím nastoupila za osmnáctku nebo za béčko. Ukázalo se, že při dobrém výkonu a konstelaci jsme schopní hrát s každým, je to vyrovnaná soutěž, v které může každý prohrát s každým. Potřebujete mít dobrou formu, nesmíte dělat chyby a k dobrým výsledkům potřebujete i štěstí, které jsme měli na podzim, ale na jaře nás bohužel opustilo. Proto nakonec šesté místo asi odpovídá.

Co považujete za největší klad uplynulé sezony?

Dva hráči začali v průběhu jara trénovat s druholigovým áčkem a další čtyři se k němu připojili teď, to je největší klad. Hráče vychováváte proto, aby postupovali nějakým způsobem dál. Vzhledem k tomu, že nehrajeme nejvyšší soutěž, je to velký úspěch.

A naopak největší zápor sezony?

Štvaly mě samozřejmě některé porážky, které plynuly z toho, že jsme nebyli v optimální sestavě. Tím mám na mysli hlavně porážku 0:7 doma s Meteorem. To byl třicet minut vyrovnaný zápas a pak jsme si nechali nasypat čtyři góly během deseti minut po individuálních chybách, které se snad ani nedají udělat – a bylo po zápase. Ten zápas jsem hodně dlouho a špatně skousával.

Který zápas v sezoně byl za vašeho pohledu nejlepší?

Podzim byl výborný celý. Prohráli jsme jen dva zápasy a i v těch jsme byli lepší než soupeř, který měl víc štěstí, a proto vyhrál. Kluci hráli všichni dobře, nedělali chyby, dávali jsme góly, šlapalo nám to. Třeba se mi v trenérské kariéře už nikdy nestane, že by se to takhle všechno sešlo. Na podzim jsme z toho mančaftu dostali opravdu maximum.

Jsou v týmu hráči, kteří mají výhledově nakročeno k tomu, aby hráli za áčko Viktorie Žižkov?

Myslím si, že mají, teď samozřejmě záleží na nich. Přechod do dospělého fotbalu není až tak jednoduchý, jak si někteří myslí, je to úplně něco jiného. Nechci někoho jmenovat, ale u některých kluků předpoklady určitě jsou. 

logo logo
přát., Příprava, so 13. 7. 2024

1.FC Slovácko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

4:1
logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy

3. 7. 2024

Viktorka veze z Německa první letní vítězství