Elvis na Žižkově! Viktorka ulovila velkou rybu, z Liberce přichází útočník Mashike

6. 2. 2019 | Martin Svoboda / foto: Luboš Kroupa

Opravdový majstrštyk se povedl vedení Viktorie Žižkov, kterému se podařilo na jarní urputné záchranářské boje angažovat ze Slovanu Liberec konžského snajpra Elvise Sukisu Mashikeho. Čtyřiadvacetiletý útočník je na Žižkově na hostování do letošního června.

Příběh rodáka z konžské Kinshasy je plný víry ve vlastní schopnosti, obrovské vůle a dobrodružství. Od svých patnácti let prošel za velkým fotbalem neuvěřitelně trnitou cestou z Afriky do Evropy. 

Živořil na Ukrajině, kde poznal tvrdý život na ulici a také hlad. Vydržel to dva roky, než se ho ujali ve slovenské Galantě. Zde chodil do školy a hrál fotbal v nižších soutěžích. Pak přišla na pár zápasů prvoligová nabídka ze Zlatých Moravců. To už bylo něco. 

V další sezoně už byl v Praze. Trenér Vltavínu Martin Frýdek si ho vyzkoušel v přípravě a angažoval. A udělal dobře. Mashike se odvěčil holešovickému klubu třinácti podzimními trefami v ČFL a rovnou putoval do Českých Budějovic hrát profesionální soutěž. 

Ani ve druhé lize nestagnoval, v sedmadvaceti zápasech zaznamenal sedm branek a byl nejlepším českobudějovickým střelcem. To už začaly větřit i elitní tuzemské kluby. Nakonec se stěhoval z jihu na sever do Slovanu Liberec. Tam stoupání křivky jeho fotbalové kariéry zatím končí. 

Mashike je přesvědčen, že si v jarní části F:NL s Viktorkou vzájemně pomůžou směrem vzhůru. 

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy

18. 9. 2023

Svou misi na Žižkově zvládl úspěšně, teď se Václav Kotal vrací pomoci svému Hradci