Střelec vítězného gólu Jelínek je po operaci čelisti

20. 3. 2017 | JF. FKVŽ

Střelec vítězné branky proti Varnsdorfu Jan Jelínek skončil odpoledne po utkání v nemocnici. Důvodem byl střet s jedním z obránců zhruba minutu před vstřelením branky. Ještě během prvního poločasu požádal u střídačky o prášek proti bolesti.

Ve čtvrté minutě vítězného utkání s Varnsdorfem se Jelínek střetl v souboji s Lischkou, po němž zůstal otřesený na zemi a musel být ošetřen. „Nevěděl jsem přesně, co se odehrálo, ale bylo to hodně bolestivé. Dostal jsem loktem nebo ramenem. O přestávce mi to ještě prohlédli v šatně, ale utkání jsem se určitým sebezapřením odehrál skoro až do konce. Možná to bylo i tím zápasovým adrenalinem, který v sobě člověk má,“ popsal situaci střelec vítězné branky.

Pětadvacetiletý rychlý záložník však po zápase pomalu nemohl mluvit a zamířil tak na vyšetření do nemocnice. „Tam se bohužel ukázalo, že spodní čelist je zlomená a hned mi to operovali. Nyní jsem na pozorování v nemocnici a v úterý snad půjdu do domácího léčení. Sešroubované to budu mít asi tři týdny,“ dodal.

Jak vypadal vítězný gól z tvého pohledu?
Dostal jsem míč do volného prostoru a jejich obránce tam asi trochu při naší akci zaspal. Potom už jsem se jen soustředil na to, abych prostřelil vybíhajícího brankáře. To se povedlo a nakonec to byla trefa vítězná. Pro mě však s bolestivým koncem.

Před příchodem do Viktorky jsi odehrál pět sezón v Zápech. Jak velký rozdíl je hrát druhou a třetí ligu?
Konečně je to opravdovější fotbal, než v některých zápasech po vesnicích v ČFL. Je to rychlejší a všechny tři starty v dresu Viktorky mi splnily očekávání. V tuhle chvíli je škoda tohoto zranění, ale držte mi palce, ať jsem co nejdříve zpátky.

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
25. 5. 2024

Derniéra přinesla první jarní porážku, sezónu končíme na osmém místě

24. 5. 2024

Záchranářská mise splněna, teď útok na první šestku! Viktorka přivítá v derniéře Prostějov

19. 5. 2024

Z Jihlavy se třemi body a definitivou záchrany

16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu