Plán na nejbližší tři týdny je prostý, třikrát ven a pak už baráž. Začínáme v sobotu v Živanicích

26. 5. 2023 | Wear

Tři kola před koncem letošního ročníku splnili Viktoriáni svůj první cíl, když si s předstihem zajistili vítězství ve třetiligové skupině B a probojovali se tak do baráže o účast ve F:NL. Na boje o postup, stejně jako o barážového soupeře, si však musí ještě počkat. Nejprve nás čekají závěrečná tři kola, která všechna odehrajeme na stadionech soupeřů. Začínáme v sobotu ve východočeských Živanicích.


Před rokem bylo v malé obci s tisícovkou obyvatel pořádně veselo, tým zakončil sezónu na bronzovém stupínku a bylo co oslavovat. Letos je však nálada poblíž Pardubic diametrálně rozdílná. Živanice se propadly až na samé dno tabulky a nad posledním Benešovem je drží pouze lepší skóre. Přitom vstup do jara neměl náš sobotní soupeř špatný, tři výhry (jedna např. v silném Chlumci) a dvě remízy přivály solidní přísun bodů. Ovšem na konci dubna přišel zlom, pouhé dva body z dvanácti možných znamenaly sešup do suterénních pater a Živanice tak čekají perná poslední tři kola. V tom minulém, ve kterém úspěšně doháněly dvougólové manko v souboji s mladíky z Mladé Boleslavi (2:2), nastoupily Živanice v sestavě :

Frydrych – Buriánek, Spěvák, Václavek, Nikodem – D. Pánek (78. Knespl), Langr, Vobejda, Kopecký (90.+3 Mocanu) – Polák, F. Pánek (72. Svoboda)

O branky se postarali D. Pánek a zkušený záložník Lukáš Kopecký, který je se sedmi trefami nejlepším střelcem týmu.

Pro svěřence kouče Michala Horňáka budou poslední kola již přípravou na barážové boje a bíločervení je rozhodně nemají v plánu podcenit. Na závěrečnou část sezóny se odjeli v týdnu naladit do Krkonoš, kde v rámci třídenního soustředění tužili partu a nabírali sílu. Součástí akce byl i společný vyšlap na Sněžku, kterého se zúčastnili všichni, včetně kompletního realizačního týmu.

Sobotní útkání na stadionku v Živanicích má výkop v 17:00 a jako hlavní jej bude řídit sudí Řeháček.

Přijeďte Viktorku povzbudit!

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!
logo logo
9. kolo, F:NL, ne 17. 9. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC SILON Táborsko

4:1
logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:15
15. 9. 2023

Gólman Švenger posílí ambiciózní Kladno. Viktorka s ním i do budoucna počítá

15. 9. 2023

Žižkovské ofenzivě se postaví nejlepší druholigová obrana, na Seifertku přijede třetí Táborsko

13. 9. 2023

Opakovaný los MOL Cupu poslal na Seifertku olomouckou Sigmu

12. 9. 2023

Viktorka posiluje mezi třemi tyčemi i v útoku. Žižkov hlásí příchod gólmana ze Sparty a krále střelců ČFL