První jarní neděle odstartuje soutěžní odvety, na Seifertku přijedou Přepeře

3. 3. 2023 | Wear

Hráčům končí neoblíbené období zimní přípravy, fanouškům půst od mistrovských zápasů. Před námi je druhých patnáct duelů základní části a všichni Žižkováci věří, že po jejich odehrání čeká Viktorku ještě nejdůležitější dvojzápas. Prvním soupeřem v nového roce budou severočeské Přepeře.

Zásadní změny, které se udály během zimní pauzy, nebudeme tentokrát hledat v soupiskách, ale na lavičce. A to v případě obou týmů. Viktorka vstoupí do jara pod vedením Michala Horňáka, u soupeře čeká premiéra Lukáše Jarolíma. Oba trenéři proti sobě nastupovali již v ligových zápasech a tentokrát si podají ruku jako lodivodi svých nových týmů. Přepeře odehrály v přípravě pět zápasů, ale na poslední chvíli jim odpadla generálka, tudíž posledním měřením sil bylo utkání na Motorletu před dvěma týdny. To ovládl náš nedělní soupeř 3:1 (Ejoor, Gebert, Peremene) a nastoupil do něj v sestavě :

Truksa - Janošík, Nesvadba, Tvaroha, Knejzlík, Martan, Pavlata, Novák, Bulíř, Vyčítal, Angelozzi. Do hry dále zasáhli : Šťovíček, Habr, Peremene, Ejoor, Heze, Novotný, Šulc a Řemínek.

Severočeši do poslední chvíle zaplňují kabinu novými jmény, k posilám Peremenemu, Angelozzimu a Šťovíčkovi včera přibyl nigerjský rodák Hezekiah Okirikpo, který má zkušenosti z irského Dundalku a dnes jeho krajan John Ejoor. To pohyb v kádru Viktorky byl o poznání menší, jedinou novou tváří je senegalský útočník Ibrahima Sow (22). V bíločerveném už na jaře nebudeme vídat trio Buneš, Pek a Kabantsov.

Podzimní duel na hřišti soupeře skončil vysokým vítězstvím Viktoriánů 6:0 (Jirásek, Hönig, Řezáč, Batioja, Bazal, Petráň), ale rozhodně nešlo o jednoduchý zápas, jak ukazuje skóre. Jak se povede Viktorce v úvodním jarním duelu se přijďte přesvědčit na vlastní oči. Utkání s FK Přepeře má výkop v tradičních 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Hanousek.

Těšíme se na vás v hledišti!

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!

logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek

26. 5. 2023

Plán na nejbližší tři týdny je prostý, třikrát ven a pak už baráž. Začínáme v sobotu v Živanicích

24. 5. 2023

Viktorka vyrazila na krátké soustředění do Krkonoš, dnes byl na programu výšlap na Sněžku