Na Viktorku dorazí čtrnácté Živanice, remízový král ČFL

27. 10. 2022 | Wear, FOTO : FB Sokola Živanice

Sedm nerozhodných výsledků z dvanácti zápasů, to je základní vizitka našeho nedělního soupeře. Dosavadní čtyři prohry by v této fázi soutěže zajišťovaly postavení v klidném středu tabulky, ovšem právě rekordní počet remíz posunul Živanice až těsně nad sestupové příčky. Téměř s jistotou se budou muset hosté obejít bez útočníka Petruse, který si za červenou kartu vyslechne ortel od disciplinární komise právě dnes.

Živanice se na fotbalové mapě objevily v roce 1958. Před pěti lety vyhrály divizní skupinu C, postoupily do ČFL a v ní se, celkem v poklidu, drží. Nejlepším postavením Východočechů je loňské konečné čtvrté místo. Pokud jde o jednotlivé úspěchy, nejvýše, pravděpodobně, staví Živaničtí postup v poháru přes ligovou Mladou Boleslav, kterou před dvanácti lety, coby divizní tým, vyřadily 1:0. Jak bylo již řečeno, v letošní sezóně sbírají svěřenci trenéra Kratochvíla příspěvky do tabulky hlavně po jednom bodu, k jediné výhře nad posledním Benešovem jich za remízy přidali hned sedm. Aktuálně táhnou sérii čtyř nerozhodných výsledků v řadě. Citelnou ztrátou bude pro hosty pravděpodobná absence nejlepšího střelce týmu, útočníka Davida Petruse. Ten neudržel nervy na uzdě v minulém utkání ve Velvarech a dnes se dozví od disciplinární komise trest. Viktoriáni, naštěstí, podobné starosti řešit nemusí, výhrou v Pardubicích potvrdili návrat do pohody a v neděli budou chtít navýšit svůj bodový zisk a ideálně i náskok v tabulce.

Jak dopadne premiérový duel obou týmů se můžete přesvědčit na vlastní oči, zápas má v neděli výkop v tradičních 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Jansa.

Věříme, že výkony Viktoriánů jsou tou nejlepší pozvánkou a že vás na Seifertku dorazí fandit co nejvíce!

Těšíme se na vás a ... DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!


logo logo
29. kolo, ČFL, ne 4. 6. 2023

SK Zápy

FK Viktoria Žižkov

0:0
logo logo
30. kolo, ČFL, čt 8. 6. 2023

FK Jablonec "B"

FK Viktoria Žižkov

17:30
3. 6. 2023

Časy barážových duelů dojednány. V Domažlicích odpoledne, na Žižkově v tradičních 10:15

1. 6. 2023

Třetí pokus o dobití Teletník arény, Viktorka cestuje v neděli do Záp

29. 5. 2023

POZOR, změna výkopu nedělního utkání, do Záp pojedeme o dvě hodiny dříve

27. 5. 2023

Výhru č. 21 trefil v Živanicích Prošek