Sedmnáctka zvládla divokou přestřelku na hřišti Olympie a je už třetí

20. 9. 2016 | Redakce

Zápas, z něhož byli trenéři na infarkt, ale diváci se bavili, odehrála sedmnáctka Viktorie Žižkov na hřišti Olympie Hradec Králové v Hlušicích. Houževnatého soupeře zlomila až po přestávce, první poločas skončil 3:3. V neúplné tabulce je po pěti odehraných zápasech na třetím místě a v dalším kole přivítá na svém hřišti dosud stoprocentního lídra soutěže z Táborska.

Viktoria vstoupila do utkání proti nováčkovi soutěže aktivně a díky střelecky disponovanému Janu Tesařovi vedla brzy o dvě branky. Jenže domácí hráli první poločas po větru, čehož dokázali při jednoduchém zakládání protiútoků několikrát využít, a tak se šlo do šaten za stavu 3:3. V dresu Olympie se hattrickem blýskl Lukáš Neradílek.

Herní převaha však byla na straně hostí, což se ve druhém poločase projevilo jak na obrazu hry, tak i na skóre. Zatímco v první půli padaly na obou stranách branky z kategorie laciných, po obrátce byly k vidění i trefy po krásných akcích. Pozitivem rovněž bylo, že Viktoria pokračovala v kvalitním výkonu i po mnoha střídáních.

Mladší dorost Žižkova tak vyhrál čtvrtý zápas v řadě a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo, které se bude v příštím kole snažit uhájit (nebo možná ještě vylepšit) proti vedoucímu Táborsku.

„V prvním poločase to bylo hodně divoké, padlo šest branek a defenzivní činnost obou mužstev byla slabá, kluci řešili určité situace špatně. Ale o přestávce jsme jim vysvětlili, jak by to měli bránit, a druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší. Že dáme nějaké góly, jsem věděl, protože fotbalová kvalita byla přece jen na naší straně,“ zhodnotil vítězné utkání trenér Radek Bejbl.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v neděli 25. září na domácím hřišti v Horních Měcholupech proti vedoucímu Táborsku (10:00).

6. kolo ČLD U17 skupina B

OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ – VIKTORIA ŽIŽKOV 3:6 (3:3)

Branky: 27., 32. a 39. Neradílek – 5., 34. a 51. Tesař, 22. Novák vlastní, 48. Bejbl, 55. Livora z penalty. Rozhodčí: Haleš – Koutník, Krucký. ŽK: Tesař (ŽIŽ). Diváků: 88.

Žižkov: Konečný (72. Beránek) – Hradil (68. Sommer), Kaisler, Machač (62. Pařízek), Bohdan (62. Studený) – Livora (62. Lanc), Minárčin, Bejbl – Šimůnek, Tesař (50. Chytra), Vostárek (41. Bubeník).