Devatenáctka ve střetu dvou světů nestačila na Slavii

12. 9. 2016 | Redakce

Druhou porážku 1:4 za sebou si připsal starší dorost Viktorie Žižkov. Tentokrát svěřenci trenéra Davida Oulehly nestačili na Slavii, favorit byl v pražském derby na svém hřišti v Horních Počernicích jednoznačně lepší.

Byť je tým Slavie o ročník mladší, šel do utkání proti devatenáctce Viktorie Žižkov v roli jasného favorita. A tu také potvrdil.

Hosté měli v takovém zápase šanci na úspěšný výsledek jen v případě, že by se jim vše ideálně sešlo, což třeba znamenalo brzo neinkasovat. Jenže přesně to se nepovedlo, Slavia se ujala vedení velmi záhy. Mladí viktoriáni sice zásluhou Dominika Andrleho brzy vyrovnali, jenže domácí ještě do přestávky vstřelili dva góly. A když hned zkraje druhého poločasu přidali další, bylo jasné, že zápas dovedou do zdárného konce.

„Byl to střet dvou světů,“ nazval zápas obrazně žižkovský trenér David Oulehla. „Snažili jsme se být aktivní, ale bohužel jsme do zápasu vstoupili blbě. Pak jsme sice měli slušné pasáže, ale stálo nás to hodně energie. Ve druhé půli už byl soupeř výrazně lepší a vyhrál zaslouženě.“

Devatenáctka Viktorie je po šesti odehraných zápasech s bilancí jedno vítězství a pět proher na šestnácté příčce osmnáctičlenné soutěže.

„Měli jsme extrémně těžký los, takže z toho neděláme tragédii. Soupeři, s nimiž bychom měli bodovat, přijdou teď, tak uvidíme, jak se s tím popasujeme,“ dodal Oulehla.

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 ve středu 14. září od 17:00 na Střížkově proti Mostu.

5. kolo ČLD U19

Slavia-Žižkov 4:1 (3:1)

Branky: 4. Stojka, 29. a 43. A. Lauricella, 46. Bielesz – 9. Andrle. Rozhodčí: Petřík – Janků, Jakl. ŽK: Schneider, Douděra – Pollák. Diváci: 100.

Žižkov: Pochylý – Obermajer (67. Grozdanič), Saňa, Andrle, Grábner – Olšovský, Kadeřábek (46. Mucha) – Kravčík, Krivosheev (62. Begovič), Vild (46. Pollák) – Plucha (58. Ráža).