Šestnáctka pykala proti Benešovu za pasivitu

2. 9. 2016 | redakce

Mladší dorost U16 proti Benešovu herně ani výsledkově nenavázal na výhru z Ústí nad Labem a v prvním domácím zápase v nové sezoně podlehl Benešovu 0:1.

V nedělním poledni, kdy se vzduch nad hřištěm v Horních Měcholupech tetelil úmorným horkem, nastoupil mladší dorost Viktorie Žižkov U16 ve druhém kole proti Benešovu. Zatímco v prvním poločase, který skončil 0:0, snesl výkon šestnáctky měřítko, po přestávce vypadli domácí z role a zaplatili za to gólem, který rozhodl o jejich prohře.

„V první půli jsme byli aktivní a vytvářeli jsme si šance. Jenže ve druhém poločase jsme nepochopitelně odešli, dvacet minut jsme byli v útlumu. Soupeř toho využil po sérii rohových kopů ke vstřelení gólu, a i když jsme se potom zase herně zvedli, vyloženou šanci jsme si už nevytvořili,“ zhodnotil zápas žižkovský trenér Josef Švimberský.

V příštím kole jede šestnáctka Žižkova do Mostu (čtvrtek 8. září, výkop 13:15), doma pak na hřišti v Horních Měcholupech přivítá v neděli 11. září v pražském derby Admiru (12:15).