Obdivuje Rogera Federera a na jaře chce být u jeho rozlučky. Teď je ale téma Líšeň. Tvrdě makáme, zlomíme to, říká rozhodně David Sixta

20. 11. 2020 | Wear

Na jaře se na Žižkově postaral svým gólem a výborným výkonem o porážku Viktorky 0:1. Tehdy ještě v dresu Chrudimi. Od nové sezony již obléká David Sixta (25) dres s bílými a červenými pruhy a v posledních kolech se zabydlel v základní sestavě Viktorky.

Davide, Ty jsi ryzí Východočech, předpokládám, že i s fotbalem si začínal na východ od Prahy.

Je to tak. Narodil jsem se v Náchodě a tam jsem také začal hrát za místní FK. Později jsem přestoupil do Hradce.

U Sixtů se dědí fotbalové geny z generace na generaci, takže není těžké uhodnout, kdo Tě na hřiště přivedl.

Máš pravdu, děda i taťka hrávali za Náchod, táta ČFL, děda dokonce druhou ligu. Ale sport máme celkově v rodině, mamce to šlo pro změnu na volejbalovém kurtu.

V Hradci si prošel postupně mládežnickými týmy až do áčka.

Do prvního týmu jsem nakoukl v osmnácti a poprvé jsem tam ochutnal druhou ligu. Navíc to vyšlo tak, že Hradec ve stejné sezoně vybojoval postup do nejvyšší soutěže.

Ligu sis ale nakonec nezkusil.

Tenkrát mě to mrzelo, ale byl jsem mladý, trenéři mě poslali na hostování do Chrudimi, abych co nejvíce hrál.

Další Tvé hostování Tě následně zavedlo i na Žižkov.

Ano, první zápasy v dresu Viktorky jsem odehrál na podzim 2016. Z toho období mám zapsaný i svůj zatím jediný žižkovský gól, když jsem šel do hry na závěr zápasu proti Ústí a upravil jsem na konečných 2:0.

O rok na to si přestoupil do ligového Liberce, který tehdy trénoval exviktorián Jindřich Trpišovský.

Do Liberce mě přivedl další exviktorián Zdeněk Houštecký a pod trenérem Trpišovským jsem pak absolvoval celou přípravu a už tehdy bylo poznat, jak kvalitní je to trenér. Do kádru pro ligu jsem se nedostal, odehrál jsem něco za záložní tým a pak jsem putoval opět na hostování do Chrudimi, ale za tu zkušenost jsem byl moc rád.

Pak už přišlo léto 2020 a přestup do Viktorky.

Z Chrudimi se mi neodcházelo lehce. Byl jsem tam spokojený, byla tam výborná parta, herně se nám dařilo a snad i já jsem k tomu svými výkony trochu přispěl. Vždy budu na sezony strávené pod Vodojemem vzpomínat jen v tom nejlepším. Když přišla nabídka z Viktorky, bral jsem to jako možnost dalšího posunu. Klub má ambice, je tu skvělý tým a rád bych pomohl k naplnění cílů, které na Žižkově jsou.

Ty ses v posledních utkáních probojoval do základní sestavy a trávíš na hřišti celých 90 minut. Který zápas byl zatím Tvůj nejpovedenější?

Pokud mám říct za sebe, tak asi ten v Prostějově. To byl hodně těžký zápas, proti kvalitnímu soupeři a jsem moc rád, že jsme ho zvládli.

Na Hané sis připsal důležitou asistenci u gólu Nabiyeva a prsty si měl i v první brance proti Blansku.

Tam to bylo spíš o štěstí, hlavou jsem míč jen prodlužoval, ale obránce si ho srazil do branky. Ale i takové góly se počítají a nás nasměroval k důležitému vítězství.

Davide, trenéři Tě využívají nejen v záloze, ale párkrát už Tě posunuli i do útočné řady. Kde se cítíš lépe?

Nejlíp se mi hraje přeci jen v té záloze a pokud možno ještě trochu níž. Ale když mi dá trenér důvěru v útoku, samozřejmě se to snažím i vpředu odmakat na sto procent.

Já o Tobě vím, že jsi velký fanoušek Realu Madrid a mezi Tvé oblíbence patří Raul, nebo Toni Kroos. Viděl si někdy Real naživo?

Viděl. Poštěstilo se mi vyrazit do Mnichova, když hrál přípravu Bayern s Realem. Jen výsledek 0:0 mi trochu kazil zážitek.

Když jsme u těch oblíbenců, jednoho máš i ve světě tenisu.

Oblíbenec je možná slabé slovo, já jsem úplně posedlý Rogerem Federerem 😊 Toho jsem zatím naživo neviděl, ale s přítelkyní se chystáme příští rok na nějaký turnaj vyrazit, myslím, že už to bude jeho poslední sezona.

Všiml jsem si, že Ti velkou radost udělal také terč na šipky, který je instalován v odpočinkové zóně na stadionu.

To je další moje vášeň. Šipkám jsem propadl, dokonce jsem si teď koupil terč i domů. A když běží v televizi přenos z turnaje, nikdy nevynechám.

Viktorce se v posledních zápasech nedaří, co s tím?

Moc nás to všechny žere a makáme naplno, abychom to už v neděli proti Líšni zlomili.

Davide, děkuji za rozhovor a ať se Ti ve Viktorce naplní Tvoje fotbalové sny.

logo logo
22. kolo, F:NL, ne 14. 4. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Hanácká Slavia Kroměříž

3:2
logo logo
23. kolo, F:NL, st 17. 4. 2024

FC SILON Táborsko

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

17:00
10. 4. 2024

Anglický týden odstartuje duel se sousedy v tabulce, na Žižkov přijedou Hanáci z Kroměříže

5. 4. 2024

Pod Blaníkem udeřil Soda a Viktoriáni vezou z Vlašimi důležité vítězství

4. 4. 2024

V pátek se představíme na hřišti na jaře neporažené Vlašimi

31. 3. 2024

Štědrá Viktorka darovala hodovníkům z Hané dva body